Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Micro hi fi: Denon D-M38 czy Sony CMT-G2BNiP

Rad_Ag 25 Sty 2012 21:57 5008 14
  • #1 25 Sty 2012 21:57
    Rad_Ag
    Poziom 7  

Witam!
    Chcialbym prosic o porade ktora z ponizszych wież wybrac. Od razu zaznacze ze nie jestem audiofilem, zreszta to latwo wywnioskowac po zaproponowanych przeze mnie zestawach.

Denon D-M38:
    http://www.denon.co.uk/UK/Product/Pages/Produ...tid=Systems&SubId=MiniMicro&ProductId=DM38DAB

Sony CMT-G2BNiP
    http://www.sony.co.uk/product/hfs-cd-music-system/cmt-g2bnip

Do tej pory bylem zdecydowany na Denona, USB, AUX in, cd, cd-r/rw, mp3. na tym mi zalezy choc jak wiekszosc z nas cala muze trzymam na komputerze i dlatego rozwazam takze sony jako ze obsluguje wi-fi, airplay i DLNA.

Od razu zwracam uwage ze nie posiadam ani iphona ani ipoda a oba zestawy wspieraja produkty apple. Mam natomiast telefon z systemem Android (SE Xperia mini pro) i z tego co czytalem telefon 'dogada' sie z airplayem w Sony po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji.

O ile na temat Denona mozna znalezc sporo opinni (takze o problemach z szumami w tym modelu) to na temat sony praktycznie nic nie pisza.

Co do doznan muzycznych podejrzewam ze oba systemy beda dla mnie wystarczajace dlatego skupiam sie generalnie na zagadnieniach technicznych.

Bardzo dziekuje za wszelkie porady :)

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0 14
  • #2 26 Sty 2012 22:31
    MatheoKRK
    Poziom 9  

Ja bym brał Denona. Żałuje sam ze go nie kupiłem zamiast Pianocrafta.
    Pianocraft-mcr-550 tańsza alternatywa i tez bedzie oki :)

0
  • #3 26 Sty 2012 22:33
    Rad_Ag
    Poziom 7  

A czy ktos wogle mial stycznosc z tym Sonym? Bardzo malo info w necie zarowno po angielsku jak i po polsku, w PL wogle go oficjalnie nie ma w sprzedazy. kusi mnie opcja WiFi w Sony.

0
  • #6 26 Sty 2012 23:36
    vanissh
    Poziom 22  

Jeśli poważniejszy to może warto zainteresować się innym sprzętem niż mikrowieża?

0
  • #7 27 Sty 2012 00:09
    AxelNext
    Poziom 38  

Rad_Ag napisał:
    Czy nikt naprawde nie moze doradzic co kupic?
    Tego SONY nie słyszałem ale z czystym sumieniem mogę polecić Denon D-M38 bo mam go w 17m2 i szokuje wszystkich którzy go usłyszą. Dźwięk wypełnia cały pokój i nic mu nie brakuje. Gra jak pełno gabarytowy zestaw stereo.

0
  • #8 27 Sty 2012 00:22
    MatheoKRK
    Poziom 9  

Rad_Ag napisał:
    MatheoKRK napisał:
    Ja widzialem w sklepie i z taka troche chinszczyzna mi sie kojarzył . Nawet gałki ma plastikowe ,które z czasem sie wytrą :D

Dodano po 1 [minuty]:

W salonach Sony jest przeciez ta wiezyczka
    http://allegro.pl/mini-wieza-philips-z-dvd-dcd8000-12-krakow-i2066645188.html zamiast sony to tez takie proponuje

Sorry kolego ale rozwazam troche "powazniejszy" sprzet.

I myslisz ze sony lepiej zagra ? haha

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiscie ze Denon D-M38

0
  • #9 27 Sty 2012 17:47
    Rad_Ag
    Poziom 7  

Nie mysle ze Sony lepiej zagra, nigdzie tego nie pisalem. Rozwazam sony pod katem mozliwosci jakie oferuje - airplay i wi-fi.
    Opinie o denonie znam, chcialbym jednak dowiedziec sie czegos o Sony od osob ktorym ta wieza wpadla w rece.

Odpowiadajac na wczesniejsze pytanie. Nie rozwazalem zakupu czegos innego jak micro hi-fi z 2 wzgledow. Szukam czegos ladnego i kompaktowego - all in one. Nie potrzebuje duzej mocy no i w sumie to sie na tym nie znam.

0
  • #10 27 Sty 2012 18:39
    Pablo1964
    Moderator

Rad_Ag napisał:
    Nie rozwazalem zakupu czegos innego jak micro hi-fi

W takim razie posłuchaj jeszcze Yamahę Pianocraft.

0
  • #11 28 Sty 2012 12:23
    Rad_Ag
    Poziom 7  

Zostanmy przy Denonie wiec. Jakie glosniki do niego? Dedykowane Sc-M37 czy cos innego?

0
  • #12 28 Sty 2012 12:34
    Pablo1964
    Moderator

Przecież dedykowane kupisz ze sprzętem. I to będzie optymalna konfiguracja. Jeżeli na tym etapie już myślisz o zmianie głośników, warto ponownie przemyśleć, czy miniwieża będzie sensownym wyborem?

0
  • #13 28 Sty 2012 17:17
    Rad_Ag
    Poziom 7  

Nie wiem jak jest w PL ale w UK Denon jest sprzedawany bez glosnikow w wiekszosci i mozna sobie dobrac inne, dlatego pytam. Tutaj mozna zobaczyc np jedna z ofert sklepu:
    http://www.audio-express.co.uk/hotdeal.php?&HOTDEAL=DEN_DM38

Apropo Sony, wybralem sie na miasto dzis i obejrzalem sobie te wiezyczke. Bardzo biednie wyglada.

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Kupilem ostatecznie Denon D-M38DAB i glosniki Q Acoustics 2020i. Dam znac jak gra jak przyjda :)
    Dziekuje wszystkim za pomoc :)

0
  • #14 30 Sty 2012 19:01
    AxelNext
    Poziom 38  

Rad_Ag napisał:
    Kupilem ostatecznie Denon D-M38DAB i glosniki Q Acoustics 2020i. Dam znac jak gra jak przyjda :)
    Właśnie miałem Ci polecić Q Acoustics bo Denon bardzo dobrze wypadł w teście na WHAT HiFi tylko już nie pamiętam z którym modelem.
    Napisz o efektach może sam się skuszę na wymianę ;)

0
  • #15 03 Lut 2012 21:53
    Rad_Ag
    Poziom 7  

Dzięki wszystkim za porady. Denom wymiata. Takie małe pudełeczko a jakie możliwości. Głośniki Q Acoustics 2020 przepięknie wykonane, naprawdę powalają jakościa. Oczywiście brzmienie rewelacja, choć porównuję do taniej microwieży JVC. Nie mam doswiadczenia aby ocenić profesjonalnie. Grają jednak naprawdę czyściutko i zarówno basy jak i treble są bardzo wyraźne, każdy dźwięk można wyłuskać. Całość spiąłem razem całkiem grubymi kablami QED X-TC.

Micro hi fi: Denon D-M38 czy Sony CMT-G2BNiP

0