Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1.4 8V szarpanie silnikiem

25 Sty 2012 22:53 4126 3
  • Poziom 1  
    Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że czytałem już chyba wszystkie tematy związane z tym tematem, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie... Do rzeczy: pacjent to corsa B 1.4 8V 60 KM. Problemem jest szarpanie. Wymieniana była uszczelka pod głowicą, ale problem był długo przed wymianą. Podczas jazdy bez gazu szarpie, robi kangury. Jak już wejdzie na obroty to jedzie dobrze. Na postoju słychać nierówną pracę silnika i pyrkanie, pierdzenie z tłumika jakby nie pracowal na wszystkie gary.

Wymieniona/sprawdzone zostało:
    - kable WN (stare miały przebicie, po zmianie jest odczuwalna poprawa)
    - świece na Valeo ( wcześniej były każda inna; jedna valeo, druga champion, trzecia ngk, czwarta GM)
    - podmieniana kopułka oraz palec (bez zmian)
    - podmieniany aparat zapłonowy (bez zmian)
    - ustawiony rozrząd (nie ma luzu na dolnym kółku)
    - ustawiony lampą zapłon
    - pompa paliwa pracuje. Ciśnienie mierzone domowym sposobem bez manometru. Daje paliwo z przerwami: "leci" sekunda przerwy" znowu leci i tak dalej. W około 20s napompowało około 0.7l.
    - filtr paliwa jest czysty
    - przy diagnostyce wywala błąd 35 czyli silniczek krokowy
    - nie ma kata, wydech jest drożny,
    - zawory wszystkie pracują
    Nie ma LPG. Ręce mi już opadają, tracę siły do tego samochodu, proszę o pomoc. :)
  • Poziom 39  
    - pompa paliwa pracuje. Ciśnienie mierzone domowym sposobem bez manometru. Daje paliwo z przerwami: "leci" sekunda przerwy" znowu leci i tak dalej. W około 20s napompowało około 0.7l.

Przeczytaj to, jak nie zakumasz to znowu i rób tak do skutku.
  • Poziom 24  
    Pompa paliwa tak nie powinna pracować. Jak szarpie to zalecam zrobić podstawową diagnostykę czyli: ciśnienie sprężania, podpiąc pod komputer i sprawdzić błedy oraz odczyty z czujników, poczyścić masy do karoserii bo w tym aucie lubią nie stykać. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Podmień jeszcze cewkę . no i zrób porządek z tą pompą.