Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Ricoh MP161L na Win7 64bit

MarianZam 26 Sty 2012 08:55 1100 3
  • #1 26 Sty 2012 08:55
    MarianZam
    Poziom 17  

Podłączenie Ricoh MP161L. Mam problem z podłączeniem jednego komputera z systemem Win 7 64 bit. Jest to laptop łączy się z siecią przez wi-fi. 2 komputery z win 7 35 bit podłączone kablem drukują, a laptop nie. antywirus Kasperski został wyłączony, zapora win wyłączona. próbowałem tez przez udostępnienie z komputera z którego drukuje. I mam taki sam efekt, win zgłasza, ze strona została wysłana do drukarki i sobie wijsi w zadaniach do druku. Ustawiony protokół Raw i numer portu 10001. Moze jest jakies oprogramowanie diagnostyczne, może ktoś wie gdzie trzeba szukać problemu

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2012 09:16
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A jak instalowałeś drukarkę ? Dodaj jej port TCP/IP i powinna śmigać. Nie wiem czy przypadkiem nie powinieneś postawić jej na porcie 9100 i RAW.

C.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Sty 2012 10:06
    Nightwing
    Poziom 17  

Najprościej, podłacz do routera kablem sieciowym (ma L więc ma druk sieciowy) i zrób

1) ustaw ip w drukarce
    2) ściągnij sterownik (wersja L ma chyba inny of SPF)
    3) dodaj drukarkę, wybierz sieciowa, najlepiej daj że nie ma na liście i wpisz ręcznie IP
    4) Windows wykryje kontroler druku ricoha, jak nie ustawienia jak podał kolega wyżej port 9100 i RAW
    5) Serownik, jak nie ma Win 7 bierz ten do Visty 64
    6) Działająca drukarka

Jakby coś nie działało daj znać, najlepiej screenshoty

P.S. Jaki masz router, niektóre mają odseperowane wifi i blokują ruch na takich portach do LAN

0
  • #4 26 Sty 2012 13:24
    MarianZam
    Poziom 17  

Na porcie 9100 żaden komputer nie drukuje, a na porcie 10001 dwa drukują. Ruter nie wiem jaki jest.

0