Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy rejestrator 4 kanalowy + kamerki ip

marqowy 26 Sty 2012 10:58 2254 8
  • #1 26 Sty 2012 10:58
    marqowy
    Poziom 9  

Witam, potrzebuje do wykonania podgladu zdalnego rejestratora i 4 kamer ip. Minimum 20 jednoczesnych podgladow na jedna kamerke. Pomyslalem o rejestratorze tylko dlatego, aby miec wieksze mozliwosci konfiguracji i ewentualna lepsza przepustowosc. Panowie co byscie polecili? Kwota do wydania na calosc wlacznie z koncentrykiem lub skretka to od 1500-2000zl, sklepy internetowe rowniez wchodza w gre. Pozdrawiam i dizekuje za każdą odpowiedź:)

0 8
  • Napad.pl
  • #2 26 Sty 2012 13:42
    Marek31415
    Poziom 31  

marqowy napisał:
    Pomyslalem o rejestratorze tylko dlatego, aby miec wieksze mozliwosci konfiguracji i ewentualna lepsza przepustowosc.

Akurat rejestratory w tych parametrach przegrywają z komputerami.
    Systemy komputerowe są bardziej "elastyczne".

0
  • #3 26 Sty 2012 15:20
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

hmmm, z twojego opisu troche trudno sie wyznać.

marqowy napisał:
    Minimum 20 jednoczesnych podgladow na jedna kamerke

tzn co chcesz zrobić? chcesz zrobić streaming, lub podgląd na jakiejś stronie www? dla 20 osób naraz?

marqowy napisał:
    podgladu zdalnego rejestratora i 4 kamer ip

Jakie te kamery, na zewnątrz? do wewnątrz? jakie oświetlenie jest dla tych kamer? Kamery o rozdzielczości VGA? czy może megapiksel ?

Kolega Marek dobrze mówi... rejestrator standalone dla 4 kamer IP, kosztuje bez dysku ~~1000PLN, a gdzie kamery, kable itp

Czekamy na odpowiedz :)

0
  • Napad.pl
  • #4 26 Sty 2012 18:56
    wpat
    Poziom 22  

Budżet jest zbyt mały, poprawić znacznie kwotę to będzie o czy rozmawiać.

0
  • #5 30 Sty 2012 22:11
    marqowy
    Poziom 9  

jpl napisał:
    hmmm, z twojego opisu troche trudno sie wyznać.

marqowy napisał:
    Minimum 20 jednoczesnych podgladow na jedna kamerke

tzn co chcesz zrobić? chcesz zrobić streaming, lub podgląd na jakiejś stronie www? dla 20 osób naraz?

Tak, rejestrator który testowałem posiadał możliwość podglądu zdalnego poprzez www, wystarczylo przekierowanie portu na routerze, testowalem dla jednego użytkownika, działało. Dlatego też pytam o najlepszy w podanej kwocie rejestrator który ogarnąłby jednoczesny dostep powiedzmy 10 użytkowników do jednej kamerki (testowany sprzęt posiadał taką możliwość dla 32 kont użytkownika jednocześnie)

marqowy napisał:
    podgladu zdalnego rejestratora i 4 kamer ip

jpl napisał:
    Jakie te kamery, na zewnątrz? do wewnątrz? jakie oświetlenie jest dla tych kamer? Kamery o rozdzielczości VGA? czy może megapiksel ?

Myślałem o kamerkach ip z kodowaniem mpeg4 w kwocie okolo 250 zl za sztuke, budżet prosze potraktować elastycznie jeżeli nie możliwe jest wykonanie takiej instalacji w podanej kwocie, aczkolwiek w internecie pełno jest gotowych zestawów do jednoczesnego podglądu, wątpliwości mam jednak co do ich możliwości uploadu streamu poprzez www, dlatego pytam.Kamery mają być użyte do podglądu zdalnego żłobka, 4 pokoje 4 kamery, ogolne zarysy twarzy przy oświetleniu normalnym, rejestrator użyty będzie tylko i wyłącznie jako urządzenie przechwytujące obraz z 4 kamer, przetwarzające i uploadujące do kont podłączonych do niego poprzez strumień, rejestracja na hdd nie jesat konieczna, max dlugośc pomiesczenia to 6 metrow, szerokosc 4 metry.

jpl napisał:
    Kolega Marek dobrze mówi... rejestrator standalone dla 4 kamer IP, kosztuje bez dysku ~~1000PLN, a gdzie kamery, kable itp

Kwota jaką podałem tak jak juz wspomniałem może byc elastyczna, okablowanie nie było wliczane, podany budżet ma ogarnąć jedynie rejestrator + 4 kamery.

0
  • #6 30 Sty 2012 22:55
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Witam,To ja nie kumam o co tu chodzi
    Zrozumiałem miej więcej tyle
    Chcesz zainstalować kamery IP i podłączyć je do rejestratora który pozwoli na jednoczesny podgląd z jednej kamery 20 uzytkownikom i tak naprawdę nie będzie rejestrował, ale będzie to urzadzenie i t juz zacytuję: " przetwarzające i uploadujące do kont podłączonych do niego poprzez strumień"

To może tak na początek daj link do zestawu jaki ewentualnie brałeś pod uwagę. Przynajmniej będziemy mieli jakiś jeden pewnik.
    Pozdrawiam

0
  • #7 16 Mar 2012 15:10
    marqowy
    Poziom 9  

Witam, troche odświeże temat. Zastosowany został rejestrator BCS DVR-3104 i 4 kamery VGA, działa, znośna jakość obrazu, z przekierowaniami również sobie poradziłem. Jest tu może ktoś kto już go konfigurował i pomógłby w znalezieniu optymalnych ustawień tegoż urządzonka? Mam na myśli upload, ustawienie strumieni, jakości itd.

0
  • Pomocny post
    #8 16 Mar 2012 18:10
    Reeltime
    Poziom 15  

Kolego marqowy
    Potaśtało się koledze okropnie:
    1. To rejestrator generuje strumień IP i to on jest widoczny w sieci zatem mówienie o kamerach IP powoduje tylko zamęt
    2. Potrzebny jest koledze po prostu prosty serwer wideo
    3. Moim skromnym zdaniem można po prostu wykorzystać możliwości rejestratora w zakresie wielodostępu dając na stronce link do niego z koniecznością logowania się użytkowników zdalnych (tak byłoby bezpieczniej niż dawać wszystkim dostęp do obrazów) będą wówczas widoczne adresy IP z których przychodzą żądania
    4. Można też wykorzystać strumień do urządzeń mobilnych tyle że tam jest tylko CIF

0
  • #9 30 Mar 2012 08:32
    marqowy
    Poziom 9  

marqowy napisał:
    Zastosowany został rejestrator BCS DVR-3104 i 4 kamery VGA, działa, znośna jakość obrazu, z przekierowaniami również sobie poradziłem.

Tak jak napisalem wyzej, zrobilem, dziala, prosze tylko o pomoc przy ustawieniu samego rejestratora w kwestii jakosci obrazu przy podglądzie poprzez www. Kamery są zwykłe analogowe, nie ip. Dostęp do rejestratora również ogarnąłem bez problemu. Pozdrawiam.

0