Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie audio z dekodera tv-sat na dysk w laptopie z programem j.river media

optimal12 26 Sty 2012 12:30 1300 2
  • #1 26 Sty 2012 12:30
    optimal12
    Poziom 2  

Witam, jestem początkujący.Pragnę zorganizować system pozwalający nagrywać muzykę z radia satelitarnego do pamięci laptopa i nastepnie tworzyc bibloteke muz.
    Oczywiście pod własny gust i uzytek. Nie mam internetu w domu więc pytam czy
    istnieje możliwośc połaczenia kablowego dekodera tvsat /Human HD2000/ np z wyjść
    audio rca do laptopa lub poprzez USB /jest takie gniazdo w dekoderze/..Wiem, że j.river media ma możliwość nagrywania z zewnetrznych żródeł a/v.
    Będę mocno zobowiazany za życzliwą poradę .
    Pozdrawiam
    Optimal12

0 2
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2012 00:31
    kizek
    Poziom 35  

Łączysz kolego dekoder, gniazda cinch audio z wejściem liniowym w PC i dowolnym programem do przechwytywaniem sygnału audio zapisujesz go w komputerze. Powodzenia.

0
  • #3 06 Lut 2012 10:06
    optimal12
    Poziom 2  

Dziękuję Ci Kizek. Nie wiem jednak jaki wpływ na jakość muzyczną ma karta dzwiękowa w
    komputerze w procesie zapisywania pliku ze żródła zewnetrznego,w moim przypadku
    z dekodera. Chodzi mi o to, ćzy przejście transmisii przez kartę muzyczną zmienia stan pierwotny wg zalezności; czym lepsza karta to wyższa jakośc plików zapisanych, czy tez zapis jest w postaci wyjściowej z dekodera bez względu na jakośc karty.Wiem, ze jakośc brzmenia jest zalezna od jakości karty dzwiekowej przxy odtwarzaniu ale niem wiem jak jest przy zapisie. Proszę o wypowiedzi.
    Pozdrawiam Optimal12.
    P.S.Mój zestaw do odtwarzania pików audio; Laptop S.E AmiloM774, przetwornik c/a Acram
    rDac, wmacniacz Denon PMA1500 i głośniki; monitory Dynaudio Audience.

0