Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obudowa ATX do nowego kompa

26 Jan 2012 13:18 1037 9
  • Level 8  
    Witam, składam kompa i zastanawiam się czy brać nowa obudowę, stara ma jakieś 4 lata, siedzi w niej karta mATX wymiary starej karty 24,4cmx22,0cm, nowej ATX 30,5cmx24,4cm. oto części które chce kupić :

Zasilacz : OCZ ModXStream Pro 700W
    Płyta główna : MSI 990XA-GD55
    Karta Graficzna : Gigabyte GV-N550WF2-1GI
    Procek : AMD X6 FX-6100

Więc tak, w starej obudowie od dołu karty do podłoża jest jakieś 4/4,5cm. Są jakieś szersze zaczepy. Ale nie mam w niej żadnych wiatraków, jedynie procesora i w zasilaczu. Nowe jak wiemy mają więcej miejsca na wiatraki, lepszy przepływ powietrza. Link do starej obudowy Link
    Nową chce wziąć firmy cooler master, zastanawiam się nad Elite 332, Elite 333 i Elite 334U
  • Level 23  
    Te podzespoły co podałeś to już masz czy dopiero kupisz? Bo troszkę nieopłacalne...
  • Level 8  
    Dopiero kupię, dlaczego nieopłacalne ?
  • Level 23  
    Komputer do gier? Gdzie będziesz kupował ten sprzęt? Zasilacz za mocny.

Dodano po 2 [minuty]:

Grafik + Procesor = MAX 250W ( To i tak prawie niemożliwe żeby doszło do 250...)
  • Level 8  
    Do gier, później do programów na studia
  • Level 23  
    I tak nie wiem po co ci taki zasilacz... XFX Core 450W by spokojnie starczył i do tego jest bardzo dobry i wytrzymały.

Dodano po 1 [minuty]:

Tzn. ten zasilacz co podałeś też jest bardzo dobry (Sam mam taki :D) ale do twojego zestawu nie potrzeba tyle mocy... (u mnie np. sama karta bierze 250W)
  • Level 23  
    Jak chcesz mieć zapas mocy to weź XFX Core 550W - też bardzo dobry. Ten co podałeś też by starczył.
  • Level 8  
    Niestety w sklepie w którym biorę cześć jest XFX Core 450W lub 650W. Jest za to OCZ ModXStream Pro 600W

A reszta sprzetu jest ok?
  • Level 23  
    Nie brałbym tego procesora. Jest drogi a wcale nie taki dobry. Jak masz możliwość dołożyć 200-250zł to weź i5 2500k i płytę ASRock P67 Pro 3. A jak chcesz AMD to weź 960T i odblokuj 2 rdzenie( to będzie miało mniej więcej takie same możliwości a wyjdzie taniej) .