Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera KM 3050 (Olivetti d copia 300 MF) - błąd C 2250

serwis.copyart 26 Jan 2012 15:19 2429 4
    serwis.copyart
    Level 13  
    Witam, mam problem z kopiarką w wersji Olivetti d copia 300mf -(odpowiednik Kyocera KM 3050). Świeci błędem C2250. W serwisówce jaką mam do Olivetti d copia 300mf nie ma takiego błędu (jest C2000 a póżnie C2500). Może ktoś pomoże mi zdefiniować ten błąd, bo nie wiem jak w ogóle zacząć tą naprawę. Klient mówi że od kilku tygodni przed tą awarią zdarzało się często, że maszyna robiła całą czarną kartkę(zarówno przy wydrukach jak i kopiowaniu) i zacinałą ją przed grzałką w harmonijkę.
    Robson1
    Level 26  
    Witam

Masz problem z elektrodą ładującą a dokładnie z mechanizmem czyszczenia elektrody.

Pozdrawiam
    krzys_ka
    Level 25  
    Wyjmij elektrodę, koniecznie przyjrzyj się jak schematowi zębatek/zabieraka (aby potem dobrze poskładać), rozbierz mechanizm napędu czyścika, wyrzuć połamany plastik czyścika( nie musisz ściągać drutów), poskładaj i bez wkładania do maszyny podepnij tylko wtyczkę a następnie sprawdź, czy dobrze poskładałeś uruchamiając z menu konserwacji -> czyszczenie ładowarki.

powodzenia
    k.
    serwis.copyart
    Level 13  
    dzięki za szybką odpowiedź, mam pytanie czy mogę zatem po usunięciu tego czyścika, który i tak nie będzie spełniał już swojej funkcji wyłączyć w kodach proces automatycznego czyszczenia? Tam jest podany co ile tysięcy ma czyścić- ja bym ustawił 0.
    I druga sprawa która mnie nurtuje, dlaczego w mojej orginalnej serwisówce Olivetti nie ma tego błędu w spisie? może mam jakąś nie pełną wersję.
    Robson1
    Level 26  
    serwis.copyart wrote:
    dzięki za szybką odpowiedź, mam pytanie czy mogę zatem po usunięciu tego czyścika, który i tak nie będzie spełniał już swojej funkcji wyłączyć w kodach proces automatycznego czyszczenia? Tam jest podany co ile tysięcy ma czyścić- ja bym ustawił 0.
    I druga sprawa która mnie nurtuje, dlaczego w mojej orginalnej serwisówce Olivetti nie ma tego błędu w spisie? może mam jakąś nie pełną wersję.

Myślę, że o to musisz zapytać już Olivetti. Być może masz najwcześniejszą wersje manuala gdzie nie było tego kodu. A możliwe, że w następnej wersji już ten kod jest.