Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 bagażnik sam się otwiera

zyger2309 26 Sty 2012 18:36 8336 7
  • #1 26 Sty 2012 18:36
    zyger2309
    Poziom 7  

Witam,
    mam problem z moim autem. Mianowicie chodzi o to, że bagażnik sam się otwiera i zamyka (słychać charakterystyczny dźwięk który towarzyszy otwieraniu bagażnika). Stało się to po powrocie z myjni. Na włączonym zapłonie bagażnik się otwiera i zamyka, natomiast kiedy już uruchomię samochód problem znika. Kiedy jest zamknięty też tego problemu nie ma, tylko że kiedy chcę otworzyć sam bagażnik z pilota to się nie da, i tak samo nie mogę tego zrobić klamką, dopiero po przekręceniu kluczyka w zamku istnieje taka możliwość. Czy wie ktoś czym to może być spowodowane? Czy jest możliwe że jakiś bezpiecznik się spalił?

0 7
  • #2 26 Sty 2012 18:41
    jerry1960
    Poziom 33  

Zamoczona wiązka tylnej klapy + jakieś przecięcie , wysusz wiązkę postaraj się zlokalizować zwarcie do masy.

3
  • #3 26 Sty 2012 18:47
    zyger2309
    Poziom 7  

Wielkie dzięki, zrobię to i zobaczę czy to coś da

0
  • #4 03 Lut 2012 21:17
    gest1100
    Poziom 2  

Woda dostaje się do przycisków i moczy mikrostyki i kostki do nich wpięte.

Trzeba ściągnąc osłone klapy od środka, odkręcić listwe z podświetlaniem rej. ( 3 nakrętki na 10) i rozebrać przyciski otwierania klapy. Wysuszyć i najlepiej gumki zewnętrzne złożyć na silikonie. i troche smaru w kostki.

W mojej A3 pomogło.

0
  • #5 03 Lut 2012 21:35
    miler80
    Poziom 34  

Dokładnie jak kol. gest1100 pisze, samootwieranie się klapy bagażnika w A3 to częsty przypadek i spowodowany zamoczeniem właśnie tych dwóch mikrowłączników.

0
  • #6 06 Cze 2013 19:23
    ConvertStudio
    Poziom 7  

Ja musiałem u siebie je wymienić bo już mi przeżarła korozja kable w kostce przy mikrostyku.Audi a3 bagażnik sam się otwiera Audi a3 bagażnik sam się otwiera

0
  • #7 23 Lut 2014 21:05
    misieqrk
    Poziom 9  

Witam. U mnie pojawil sie podobny problem z otwieraniem klapy. Faktycznie z winy kostki niestety rozleciala sie przy probie wyciagniecia byla tak skorodowana. Moje pytanie brzmi czy da sie dokupic gdzies sama kostke lub z kawalkiem kabelka zeby sobie ewentualnie dolutowac ? ConvertStudio gdzie nabyles takie kostki ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo