Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria modułu wyświetlacza Ariston MB 40D2 NFE

iwan007 26 Sty 2012 20:07 3370 3
  • #1 26 Sty 2012 20:07
    iwan007
    Poziom 10  

Witam,
    Mam problem z chłodziarką Ariston MB 40 D2 NFE. od około miesiąca wyświetlacz chłodziarki zaczął sam się resetować i zmieniać godzinę na 12:00, po ustawieniu właściwego czasu na kilka dni wszystko wracało do normy. Działo się tak coraz częściej aż moduł nie dał się ustawiać i każda manipulacja przyciskami przy wyświetlaczu powodowała reset ustawień. W chwili obecnej nie mogę załączyć chłodziarki poprzez przytrzymanie przycisku ON - wyświetlacz sam się resetuje i powraca po kilku sekundach do stanu OFF. Po odłączeniu modułu wyświetlacza zauważyłem jeden czarny kondensator elektrolityczny 25uF/25V. Jutro chcę go wymienić i sprawdzić czy problem zniknie??
    Po ponownym zainstalowaniu modułu w chłodziarce mam na wyświetlaczu OFF i jakiekolwiek próby załączenia powodują chwilowe pojawienie się wszystkich symboli na wyświetlaczu i natychmiastowe wyłączenie. Po kilku sekundach ciemnego wyświetlacza ponownie mam OFF. Sprawdzałem przewód przy zawiasie, jest cały, bez widocznych uszkodzeń.
    Czy może koledzy z większym doświadczeniem lub wiedzą mi doradzą, gdzie jeszcze szukać problemu, gdyby wymiana "kondków" nie pomogła.

1 3
  • Pomocny post
    #3 26 Sty 2012 23:34
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oprócz tego modułu umieszczonego w drzwiach chłodziarki jest jeszcze drugi moduł umieszczony w krawędzi górnej części obudowy , na mojego nosa tam trzeba szukać uszkodzenia , ale może ktoś podpowie coś innego.

0
  • #4 27 Sty 2012 12:06
    iwan007
    Poziom 10  

Wymieniłem "kondki" przy wyświetlaczu, problem pozostał. Teraz wymontowałem sterownik chłodziarki. Mam na nich więcej elementów, które mogą potrzebować wymiany, choć na pierwszy rzut oka wszystko jest OK. Poniżej foto sterownika:

Nie mając więcej kondensatorów udałem się do znajomego elektronika który wymienił mi "kondziołki" 30,31,32 i teraz chłodziarka śmiga.

2