Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pokrowce, maty grzewcze na fotele. Ktoś używa, bądź rozbierał?

Mibars 26 Sty 2012 21:09 1624 0
  • #1 26 Sty 2012 21:09
    Mibars
    Poziom 11  

Czy ktoś z użytkowników miał może styczność z popularnymi na Allegro matami grzewczymi (właściwie to takimi pokrowcami) do podgrzewania foteli?

Najbardziej interesuje mnie jedno: Co jest w środku takiej maty? Nie ukrywam, że planuję odzyskać element grzewczy i wmontować go bezpośrednio w fotel, jeśli w środku miałby być pojedynczy dość gruby przewód grzewczy, to takie rozwiązanie odpada, ale jeśli tam są jakieś maty, to czemu by nie?

Na chwilę obecną wykombinowałem "coś", co trudno nazwać porządną matą grzewczą - 8 metrów przewodu (żyła skrętki komputerowej) o takiej rezystancji, że moc wychodzi około 50W przy zasilaniu z instalacji samochodowej + termostat 50*C (to zbyt mało, głównie przez temperaturę ponownego załączenia) przyszyte do kawałka jeansu i wsadzone do wnętrza fotela pod pokrowiec... Chciałbym to wymienić, tym bardziej, że przeoczyłem taki drobiazg, że to jest drut, a nie linka i prędzej, czy później gdzieś pęknie...

Są dedykowane prostokątne maty (mało by ich weszło i wyszła by za mała moc), są też maty od innych aut, ale tak się składa, że posiadany przeze mnie samochód ma fotele o dość specyficznym kształcie (takie lekko kubełkowe, dość małe) i trudno coś pasującego dostać.

P.S. Pierwszy raz piszę temat używając "zadaj pytanie", mam nadzieje, że temat wyląduje w jakimś miejscu innym, niż "kosz", czy coś w tym guście :)

0 0
  • Sklep HeluKabel