Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko- zamrażarka Polar CZ 2352 awaria regulatora temperatury.

tomqoo 26 Sty 2012 21:43 4444 4
  • #1 26 Sty 2012 21:43
    tomqoo
    Poziom 11  

Witam. Mam problem z chłodziarko zamrażarką Polar CZ 2352. Mianowicie po załączeniu zasilania i odczekaniu kilku minut załącza się agregat chłodziarki na 3 sekundy i stop. Po kilku minutach sytuacja się ponawia. Objawy jak przy uszkodzonym agregacie bądź przekaźniku. Agregaty są sprawdzone (sprawne). Przekaźniki rozruchowe są wymienione na nowe. Czujniki temperatury OK. Płytka z przekaźnikami z tyłu chłodziarki OK (wszystkie elementy sprawdzone). Zwarcie na krótko przekaźników powoduje załączenie i pracę sprężarek. Pozostaje tylko płytka reg. temperatury na przednim panelu z której wychodzi ten 3 sekundowy impuls na załączenie przekaźnika. Moje pytanie brzmi czy jest to w jakiś sposób do sprawdzenia gdzie jest usterka, czy należy płytkę zastąpić nową (ciężko dostępną)?

0 4
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2012 19:36
    skryn
    Admin grupy AGD

tomqoo napisał:
    Witam. Mam problem z chłodziarko zamrażarką Polar CZ 2352. Mianowicie po załączeniu zasilania i odczekaniu kilku minut załącza się agregat chłodziarki na 3 sekundy i stop. Po kilku minutach sytuacja się ponawia. Objawy jak przy uszkodzonym agregacie bądź przekaźniku. Agregaty są sprawdzone (sprawne). Przekaźniki rozruchowe są wymienione na nowe. Czujniki temperatury OK. Płytka z przekaźnikami z tyłu chłodziarki OK (wszystkie elementy sprawdzone). Zwarcie na krótko przekaźników powoduje załączenie i pracę sprężarek. Pozostaje tylko płytka reg. temperatury na przednim panelu z której wychodzi ten 3 sekundowy impuls na załączenie przekaźnika. Moje pytanie brzmi czy jest to w jakiś sposób do sprawdzenia gdzie jest usterka, czy należy płytkę zastąpić nową (ciężko dostępną)?

Jasne, że te na grubo pisane sprawdziłeś dokładnie...
    Wymień te dwa elektolity (pisownia celowa) z tyłu i zacznij się cieszyć z "nowej" chłodziarkozamrażarki.
    Nie wiem tylko, dlaczego tą poradę pisałem...
    Następny "Kowalski" przechytrzy tym sposobem niejednego serwisanta...
    :|

PS. Jedynym pocieszeniem serwisantów jest to, że przysłowiowy "Kowalski" nie zajarzy, o co biega... :)

0
  • Relpol
  • #3 27 Sty 2012 21:08
    tomqoo
    Poziom 11  

Dzięki za podpowiedź, mam nadzieje że będzie trafiona. Wymienię te elektrolity i dam znać jakie są rezultaty.

Ps. Zazwyczaj "cwany Serwisant" widząc 14 letnią chłodziarko zamrażarkę od razu zwala usterkę na agregaty, bądź skazuje ją na złom i bierze kasę za dojazd.

Z GÓRY PRZEPRASZAM PORZĄDNYCH SERWISANTÓW!!

0
  • Pomocny post
    #4 27 Sty 2012 21:15
    peterwolski
    Poziom 20  

będzie działać jak nowa :)

0
  • #5 29 Sty 2012 15:42
    tomqoo
    Poziom 11  

Kondensatory wymienione. Lodówka dostała nowe życie! Za zaoszczędzoną kasę będzie można tą lodówkę wypełnić po brzegi;-) Pomoc Pana admina BEZCENNA!

0