Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo fh12 420 2003 przy minusowej temperaturze ma dziwne objawy

pazziorro 26 Jan 2012 23:19 2443 2
 • #1
  pazziorro
  Level 10  
  witam mam taki problem z volvem fh12 420 km 2003 rok, kwestia wyglada tak auto do momentu aż jest temperatura dodatnia nie ma żadnych objawów ale jak tylko spadnie do -5 odpala i nie wchodzi na obroty kopci na biało a przy dodaniu gazu na czarno nie da sie jechac z powodu braku mocy jak spadnie do -8 do juz nie odpala . komputer nie pokazuje błędów przebieg auta 500 tyś km . filtry wymienione 7 miesiecy temu jakies 24 tys.km najgorsze jest to ze przy dodatniej temperaturze totalny brak oznak jakieś wady ?? bardzo proszę co jeszcze mogę sprawdzić ?
 • #2
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  pazziorro wrote:
  filtry wymienione 7 miesiecy temu jakies 24 tys.

  Filtry paliwa można załatwić jednym tankowaniem na "markowej" stacji. Filtr powietrza jednym przejazdem przez budowę autostrady. :)
  Załóż nowe filtry paliwa, i sprubuj odpalić ze zdjętym przewodem powietrza między filtrem powietrza a intercoolerem.
  Skoro samochód robi ok 100 km dziennie to może jeszcze letnie paliwo w baku?? Polecałbym polepszacz do paliwa, być może wytrąciło parafinę.
 • #3
  pazziorro
  Level 10  
  usterka usunięta okazało się ze w intercoolerze jest woda i przy minusowej temp. zamarzła i to powodowało że volvo nie chciało zagadać usterka usunięta temat uważam za zamknięty .