Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moulinex Masterchef 370-przełącznik wewnętrzny

MM2X 27 Sty 2012 09:48 1520 1
  • #1 27 Sty 2012 09:48
    MM2X
    Poziom 26  

Rozebrałem robota i mam problem. Nie wiem do czego służy przełącznik zaznaczony na screenie. Najgorsze to, że jest on rozłączony ( silnik pozbawiony zasilania ). Natomiast z zewnątrz nie ma możliwości jego włączenia. Nie mogę tego rozgryźć, a przecież silnik wcześniej działał.
    Wcześniej usunąłem przyczynę usterki tj. zaśniedziałe styki głównego zasilania. Jeszcze jedno, dlaczego silnik w tym robocie nie ma zwykłego zasilania tj. przez szczotki ( 2 bieguny ), tylko wchodzi do niego aż 5 przewodów?

Znalazłem dzisiaj na google (hiszpańska strona), że ten robot ma dwa wyłączniki w tym jeden bezpieczeństwa, czyżby to był ten na zdjęciu?. Bardzo przydałby się schemat tego miksera, czy ktoś może pomóc?

2 1
  • #2 29 Sty 2012 11:07
    MM2X
    Poziom 26  

No i mam. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, ten wyłącznik jest uruchamiany pokrywą naczynia do miksowania. Dostałem mikser bez tej pokrywy i dlatego miałem problem z jego określeniem. Krótko mówiąc jeżeli naczynie nie zostanie zamknięte mikser nie uruchomi się i zasadnie bo w przeciwnym wypadku zawartość artykułów do miksowania wyląduje na podłodze. Takie proste a zajęło tyle czasu :cry: . Nie dziękuję nikomu za pomoc, bo nikt nie pomógł - hehehehe.

1