Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intek m-760 plus jak wlutowac oryginalny mikrofon do wtyku 6pin?

27 Sty 2012 10:10 3497 3
  • Poziom 12  
    https://obrazki.elektroda.pl/6181503100_1327572368.jpg Pomoże ktoś które kabelki mają być wlutowane w które numery pinów ? Znalazłem na elektrodzie kilka tematów ale po próbach nie działało. Jak widać czerwony w mikrofonie jest luzem . Dodałem fotkę może będziesz łatwiej komuś co się zna.
  • Poziom 30  
    Podawałem link do Service manual, w którym jest schemat, na którym jest wszystko czego Ci potrzeba.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10450595#10450595

Mikrofon wygląda, że nic tam w środku nie brakuje, urwany przewód, reszta dobrze.
    Przyczyna urwania przewodu widoczna gołym okiem. Link nie działa ?

ps.
    Może zrób tak: przykryj mikrofon czarną płachtą, zapal świeczkę, czary-mary, hokos-pokus: ZLUTOWANE

sprawdź, czy działa
  • Poziom 24  
    Poniżej zamieszczam rysunek autora tematu wraz z dorysowanym czerwonym kolorem miejscem, gdzie powinien być przylutowany czerwony przewód :).

Intek m-760 plus jak wlutowac oryginalny mikrofon do wtyku 6pin?

Jeszcze jedno pytanie, mianowicie napisz jakie funkcje Tobie teraz nie działają ?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    macho1111 napisał:
    Pomoże ktoś które kabelki mają być wlutowane w które numery pinów ?

Problemem są te kolory w świetle jasności/rozdzielczości/kolorystyki tego obrazka.

Mój komputer/karta graficzna - nie rozpoznaje tych kolorów. :cry:

Wydaje mi się, że :
    - kabelek koloru czarnego (tu nie widać, że podłączonego) to we wtyku mikrofonowym - musi być zwarty w oplotem jako [oplot i czarny kabelek] w pin 5 wtyku.
    - czerwony przewód może pozostać nie podłączony

Cytat:
    Dodałem fotkę może będziesz łatwiej komuś co się zna.

U mnie brak jest jednoznacznej "opinii" co do właściwych kolorów tych przewodów.

Spróbuj ponowić/zrobić zdjęcie tak aby kolory się jakoś zgadzały co do ich "kolorów". :cry:

Pozdrawiam.