Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch maxx WFL289y nie grzeje do 90 stopni

27 Sty 2012 10:33 1977 6
  • Poziom 17  
    Witam.Pralka jak w temacie zdaniem klienta nie dogrzewa wody do 90 stopni.Faktycznie po sprawdzeniu okazuje się ze temperatura wody przy nastawie 90 stopnie uzyskuje zaledwie 60.Zrobiłem tak włączyłem program 90 stopni na amperomierzu wskazuje w granicach 9 A. obserwuje kiedy skonczy grzac wyłączam program i wylewam wodę do wiadra-jest jakieś 60stopni.Rozbieram pralke {sprawdzam megaomomierzem}i okazuje się ze grzałka ma przebicie do masy i wymieniam na nową też 2050W i czujnik ntc.Sprawdzam jaki będzie efekt i okazuje się ze dalej jest to samo woda ma zaledwie 60 stopni.Dodam że na programie 40 stopni woda ma 39.W tej chwili robię pranie na 60 chce zobaczyć co będzie.Moje pytanie czy modół sterujący może mieć coś wspólnego prosiłbym o jakieś wskazówki.Kamil

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam ,że wiem ze te pralki dobierają sobie wodę przed wypompowaniem i temperatura zagrzanej w środku wody spada.Właśnie okazuje się ze na programie 60 stopni woda ma 46.Spróbuje jeszcze wymienić czujnik ntc na stary ten co był i napisze
  • Specjalista AGD
    A jaka rezystancja nowego?
  • Poziom 17  
    Nowy ma 6,30 kΩ po założeniu z powrotem starego 4,7 kΩ to samo przy nastawie na 60 stopni woda ma 42 stopnie.Moze ma ktoś schemat tego programatora jet to płyta EPW5916001
  • Specjalista AGD
    Schematów brak i raczej nic nie zrobisz w tym temacie te typy tak mają.
  • Poziom 17  
    To znaczy ,ze ta woda będzie miała 42stopnie na programie 60.?

Dodano po 51 [sekundy]:

na programie 90stopni bedzie miała 56?

Dodano po 1 [minuty]:

Na płycie nic nie widać wzrokowo zadnych nadpaleń czy coś w tym rodzaju

Dodano po 3 [minuty]:

Ps jak mam wytłumaczyć użytkownikowi tej pralki ,że ma tak być
  • Specjalista AGD
    Ten temat już gdzieś był poruszany na forum.
  • Poziom 17  
    Są podobne tematy ale takiego nie znalazłem.Przelutowałem wszystkie zimne luty czy coś się zmieniło dam znać.

Dodano po 32 [minuty]:

Bez zmian po przelutowaniu to samo .Proszę o dalsze wskazówki