Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki piec do domu na przedmieściach?

MagdaMartaO. 27 Jan 2012 11:28 2075 9
    MagdaMartaO.
    Level 2  
    Cześć.
    Mieszkam razem z Mamą w domku jednorodzinnym. Dom ma ze 30 lat, jest nieocieplony z dobudówką również nieocieploną. Wymieniane były okna na nowe. Mamy ogrzewanie elektryczne i jest tragicznie.
    Myślałam ostatnio o zmianie na jakiś kocioł na ekogroszek węgiel czy jakąś biomasę.
    Na osiedlu mamy dostęp do gazu, ale gdy dzwoniłam w sprawie jego zamontowania i doprowadzenie tego w ogóle 20 metrów do domu to Panowie mówili, że taka przyjemność kosztuje od 12 tyś zł.
    To dla Nas fortuna i czuję, że po prostu starają się wykorzystać sytuację.
    Poczytałam trochę i piece wychodzą taniej a koszt w eksploatacji są podobne.
    Dom ma może z 70 m2, tak jak pisałam jest nieocieplony, ma wymienione okna. Brat Mamy obiecał Nam kaloryfery, bo zostały mu jakieś 4 dobrej firmy.

Mam pytanie, jaki i jakiej mocy piec jest potrzebny, i czy da się z podajnikiem automatycznym?

Pozdrawiam.

MMO
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Zamiast zmieniać ogrzewanie ..... ocieplić.
    Dach 20-25 cm wełny ;
    Ściany 15 cm i podłoga 10 cm styropianu.
    Przecież jak jest zimniej na dworze to wychodząc cieplej (grubiej) się ubierasz a nie pijesz inne płyny rozgrzewające. :D
    MagdaMartaO.
    Level 2  
    Rozumiem Pana, ale nie w tym rzecz. Płacę duże rachunki za prąd a i tak nie jest ciepło jak być powinno. Chciałabym to poprawić. Dlatego myślę o zakupie. Czy piec o mocy około 10 albo 12 KW wystarczyłby???
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    MagdaMartaO. wrote:
    Rozumiem Pana, ale nie w tym rzecz. Płacę duże rachunki za prąd a i tak nie jest ciepło jak być powinno. Chciałabym to poprawić. Dlatego myślę o zakupie. Czy piec o mocy około 10 albo 12 KW wystarczyłby???

Paradoksem jest, że właśnie w tym rzecz :!: .
    Nie pytaj jaka moc pieca gdyż nie wiadomo ile ciepła ucieka Ci z domu.
    Przy bardzo dobrze ocieplonym 5kW będzie za dużo, przy nie ocieplonym i 20kW może być mało.
    Zrozum , że twoje pytanie teraz brzmi mniej więcej :
    "Ile mi spali 4-ro drzwiowy czerwony samochód ważący 1000 kg?"
    MagdaMartaO.
    Level 2  
    Przecież to bez sensu, podałam metraż, zaznaczyłam, że nieocieplony, nie mam dziury w dachu ani wyrwy w podłodze. Moje ściany nie są z kartonu. Jest to zwykły dom z cegły i dobudówką z pustaka pełnego tak mi się wydaje. Muszą być jakieś wytyczne mniej więcej. Przecież nie napiszę zaraz "o haha, myli się Pan, bo ja drzwi wejściowych nie mam i na pewno większa moc będzie potrzebna".
    brofran
    Level 39  
    Powiem ci to z innej strony - bo widać że nie kumasz . Jak ocieplisz dom to koszt elektrycznego ogrzewania spadnie ci o połowę . Jak nie ocieplisz , to kocioł na np. wegiel będzie ci dalej nabijał duże koszty ogrzewania. Jest zasada : najpierw ocieplenie!!
    Jeżeli koniecznie chcesz doraznie tańszym kosztem ,to moc kotła musisz mieć conajmniej taką samą jak suma mocy obecnych grzejników elektrycznych.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Ta pani marznie więc z innej strony.
    Jeśli ocieplisz to przy tym samym zużyciu energii będziesz miała w domu 30 st. C.
    Jeśli wstawisz piec węglowy .... będziesz się martwić jak mniej czasu spędzać w kotłowni.
    MagdaMartaO.
    Level 2  
    Dobrze Pan widzi, że jestem "niekumata", bo to prawda, nie jest to moja branża. Nie mniej jednak, bardzo dziękuje za każdą odpowiedź.

Rozumiem, że Pan Grzegorz chce przez to powiedzieć, że będę musiała go napełniać groszkiem albo węglem ze 2 albo 3 razy dziennie?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Bardzo proszę na forum bez .... pan.
    Jest to zarezerwowane dla osób które bardzo zalazły mi za skórę.

Twoje pytanie wynika z tego, że jest Ci w domu zimno i na tym się skupmy.
    Raczej nie podejrzewam Ciebie o miłość do węgla i chęć chodzenia do kotłowni zamiast na fitness.
    Ja Ci odpowiedziałem jak zrobić aby było Ci ciepło.
    brofran
    Level 39  
    MagdaMartaO. wrote:
    będę musiała go napełniać groszkiem albo węglem ze 2 albo 3 razy dziennie?
    Niekoniecznie.
    Są piece które napełnia się węglem 1 raz na 2 dni - z podajnikami . Tylko popiół częściej trzeba wybrać z nich.