Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner tv sat Ferguson 7600 zakłóca odbiór z anteny siatkowej

27 Sty 2012 12:55 2034 15
  • Poziom 8  
    Witam. Mam następujący problem :Na pakiecie tv satelitarnej nie mam tv Polsat ,więc aby móc go oglądać korzystam z anteny siatkowej i wtedy następuje duże pogorszenie jakości wizji . Problem znika gdy wyłączam tuner z sieci. co zrobić ,dokupić a może inaczej połączyć aby to zmienić?Pozdrawiam !
  • Poziom 43  
    holuzniak napisał:
    Witam. Mam następujący problem :Na pakiecie tv satelitarnej nie mam tv Polsat ,więc aby móc go oglądać korzystam z anteny siatkowej i wtedy następuje duże pogorszenie jakości wizji . Problem znika gdy wyłączam tuner z sieci. co zrobić ,dokupić a może inaczej połączyć aby to zmienić?Pozdrawiam !
    Łączysz przez wejście antenowe tuner z TV?
  • Poziom 8  
    Zakłócenia występują w trzech wg mnie możliwych połączeniach tylko przez euro tylko wejście antenowe lub oba wejścia na raz .Sprawdzałem to przed kilkoma minutami ma to wpływ na gorszą jakość obrazu na programie 2TVP i Polsacie odbieranych z siatkówki program 1 jest ok .Wyjąłem wtyczkę tunera z gniazdka i wszystkie programy odbierają bardzo dobrze . Dodam że gdy tuner jest na czuwaniu problem tez występuje.
  • Poziom 12  
    To krótko mówiąc zasilacz tunera wprowadza zakłócenia, mogące wpływać na pracę wzmacniacza przy antenie (jeżeli go posiadasz) lub samego TV. Co tu zrobić na początek powiedz, czy w antenie jest zamontowany przedwzmacniacz.
  • Poziom 8  
    Nie znam fachowych nazw więc opiszę :zasilacz od niego wychodzi kabel na końcu mała płytka 1cm na 2 cm do której podłączony kabel anteny siatkowej i to włączone do gniazda antenowego .Antena jest siatkowa (standardowa ) w puszcze jej znajduje się płytka o wym ok 6cm na 4cm z symbolem 7 do której połączony jest dipol i kabel antenowy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Panowie nie tak ostro to forum jest przecież od pomagania
    Teraz, żeby nie było niejasności (łopatologicznie) czy do kabla antenowego jest podłączony zasilacz?
  • Poziom 12  
    Hmmm to może być pętla mas urządzeń. Ale trzeba by było się upewnić. Ten wzmacniacz, który posiadasz może być także podatny na zakłócenia generowane przez tuner( te płytkowe są na to podatne). Może on w ogóle nie jest Ci potrzebny? Jak daleko masz do nadajnika?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    holuzniak napisał:
    W antenie nie ma zamontowanego przedwzmacniacza .

:D
    Cytat:
    Tak do kabla antenowego jest podłączony zasilacz .

:D

Panowie a w szczególności Twórca Tematu (holuzniak) --- jeżeli nie zmienimy własnych poglądów i nie użyjemy tzw. mózgownicy --- to będę zmuszony :
    ZAMKNĄĆ Temat z regulaminu pkt 3.1.17 .
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Może zapytam inaczej bo widzę, że tutaj aby o coś pytać trzeba jeszcze wiele więcej wiedzieć .Czy jest takie urządzenie przez które podłączymy tuner do sieci będzie można je włączać i wyłączać tym samym pilotem co tuner którego włączenie jednocześnie załączy prąd do tunera? Mam podobne, które kupiłem w Szwajcarii lecz współpracuje ono jedynie z telewizorem mając za zadanie, aby odbiornik tv którego nie oglądamy nie był w stanie czuwania (oszczędność energii), którego nazwy nie znam i nie wiem czy na naszym rynku występuje. Aby było jasne to urządzenie nie chce współpracować z żadnym innym lecz tylko wyłącznie z tv.
  • Moderator
    Jeżeli nie masz "manuala" do tego wyłącznika zasilania to niewiele zdziałasz.

Zasada tego jest taka, że w każdym urządzeniu trzeba zaprogramować nagłówek który określa firmę i rodzaj sprzętu. Wystarczy wpisać w dekoder odbiornika parametry analogiczne do komendy "włącz/wyłącz" dla odbiornika TV i takie wyłącznik będzie działał analogicznie do odbiornika tv.

Tu masz opis standardu:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/RC5_%28RTV%29
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    holuzniak napisał:
    Może zapytam inaczej bo widzę, że tutaj aby o coś pytać trzeba jeszcze wiele więcej wiedzieć

Wypraszam sobie abyś wypowiadał się w ten sposób na tym Forum.
    Wogóle nie masz pojęcia jak piszący tu są chętni do pomocy takim Laikom jak TY.
    Regulamin pkt 3.1.9 .
    Cytat:
    Czy jest takie urządzenie przez które podłączymy tuner do sieci będzie można je włączać i wyłączać tym samym pilotem co tuner którego włączenie jednocześnie załączy prąd do tunera?

I teraz zobacz jak TY zadajesz pytania, na które tutaj piszący nie wiedzą jak podpowiedzieć.

Myślisz o układzie zasilającym czy odcinającym napięcie sieci energetycznej :
    a piszesz o tunerze, który zakłóca odbiór.

Regulamin pkt 3.1.15 .

TERAZ znając już Twój tok myślenia jako "totalnego laika" w temacie, wyjaśnię Ci, że :
    - urządzenie to, które wskazałeś na obrazku jest przetwornicą napięć, która z samej zasady działania jest (coś w rodzaju) nadajnikiem z dużą zawartością harmonicznych.
    I to właśnie to urządzenie zaburza Ci poprawność odbioru.

Jeżeli obrazek jest prawidłowo wklejony - to dlaczego wysłałeś jeszcze jako załącznik. :?:
    Regulamin pkt 3.1.20 .

Następnym "razem" będzie Ostrzeżenie .

Zgodnie z zapowiedzią TEMAT ZAMYKAM.