Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hertz HX300 + Orion 8002 na coś lepszego?

27 Jan 2012 13:24 2953 20
  • Level 10  
    Witam wszystkich!
    Od dłuższego czasu mam Hertza hx300, zasilanego z Oriona 8002. Z jakości dźwięku jestem zadowolony, ale brakuje trochę db:) (autko to Passat b5 sedan)

Hertz HX300 + Orion 8002 na coś lepszego?
    Tak to mniej więcej wygląda:)

Co byście mi doradzili?
    1. Kupić drugiego hx'a? - Zmniejszy mi się bagażnik i trzeba by było zmienić wzmacniacz.
    2. Zmienić hx'a na inny? - RE Audio SX-12D2, JBL W12GTI, Hifonics MXS12D2, lub jakieś inne propozycje z alle...

3. Czy może zmienić głośnik i wzmacniacz?

aha, słucham hh, trance, i wszystkiego czego puszczają w radio.

Czekam na propozycje
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Z tego Oriona 8002 już więcej nie wyciśniesz!800W RMS 4Ω.Jeżeli już coś mocniej to inny wzmacniacz i nowy subwoofer.I najefektywniej będzie zakup pieca chociaż 1500W RMS 1Ω!np. Hifonics TXI-1500D,albo Crunch GTX3000D.To jest MOC! i JAKOŚĆ!oczywiście najlepszym rozwiązaniem skrzynia na 2 subwoofery dual 4Ω co w najlepszym układzie da nam 1Ω.I moc jednego subwoofera min. 750W RMS!obu o mocy łącznej 1500W RMS,a wtedy dostaniesz to co potrzebujesz!no nie ukrywam,że są to koszty ale nie ma nic dzisiaj czegoś dobrego i taniego :)
  • Level 10  
    Dzięki za odp.

Zdaję sobie sprawę z tego, że z oriona nic więcej nie wycisnę, ale myślałem nad zmaną głonśnika na bardziej efektywny... może jakąś 15 (2x2Ω), a w przyszłości kupić monoblock o mocy 1,5 - 2kw.
  • Level 14  
    W przypadku Twojego wzmacniacza zmiana głośnika na prawdę Ci wiele nie da.Trzymaj się tego co chcesz zrobić - zmiana wzmacniacza na 1,5kw 2kw całkowicie POPIERAM! :)
  • Level 12  
    BerniReload wrote:
    W przypadku Twojego wzmacniacza zmiana głośnika na prawdę Ci wiele nie da.Trzymaj się tego co chcesz zrobić - zmiana wzmacniacza na 1,5kw 2kw całkowicie POPIERAM! :)

Ok. Kolega kupi wzmacniacz 1,5-2KW a zapytałeś się skąd takiego prądu weźmie u siebie w aucie. Bo wiesz mieć klocki tego rzędu mocy to jedno, druga sprawa to prąd w aucie.
    Kolego mrekt miałem hx 300 ale w skrzyni br i potrafił zejść nisko i zatrzasnąć autem. Widzę że masz go zabudowanego w zapasie w closecie.
  • Level 14  
    Wzmacniacz i głośnik to jedno a zasilanie to drugie.Jeżeli chce się zagrać mocno to chyba oczywistą rzeczą jest,że 1,5-2kw muszą być konkretne baterie,przynajmniej 2 po 70Ah i to żelowe AGM,tak to jest i w moim przypadku.Najlepszym rozwiązaniem jest mocny alternator bo wyrabiał by na granie i dawał by radę ładować akumulatory ale ja np. nie mam gdzie zmieścić większego alternatora.Mam 2 baterie oczywiście żelowe AGM,które ładuje prostownikiem raz w tygodniu :) i bez wymiany alternatora 1,5kw jest!
  • Level 10  
    Głośnik mam w obudowie br, otwory w stronę wzmacniacza, pojemność i strojenie takie jak podaje porducent. Oczywiście gra nisko, i głośno, ale bez szaleństwa...
    Z tym zasilaniem uważam, że lekko przesadzacie, przecież wzmacniacz nie pobiera prądu znamionowego cały czas, a słuchanie muzyki z mocą 2kw w czasie jazdy przez dłuższy czas nie należy do przyjemności:)
  • Level 25  
    BerniReload wrote:
    Z tego Oriona 8002 już więcej nie wyciśniesz!800W RMS 4Ω.Jeżeli już coś mocniej to inny wzmacniacz i nowy subwoofer.I najefektywniej będzie zakup pieca chociaż 1500W RMS 1Ω!np. Hifonics TXI-1500D,albo Crunch GTX3000D.To jest MOC! i JAKOŚĆ!oczywiście najlepszym rozwiązaniem skrzynia na 2 subwoofery dual 4Ω co w najlepszym układzie da nam 1Ω.I moc jednego subwoofera min. 750W RMS!obu o mocy łącznej 1500W RMS,a wtedy dostaniesz to co potrzebujesz!no nie ukrywam,że są to koszty ale nie ma nic dzisiaj czegoś dobrego i taniego :)

Crunch i jakość? Dobre :D
    Do mocnego łupania na co dzień wystarczy w zupełności 1 kW, już nie przesadzajcie z tymi mocami, WATY NIE GRAJĄ! Chcesz mieć jakość i moc to kupuj SXa, polecam jak najbardziej, ze wszystkich RE które miałem ten najbardziej przypadł mi do gustu. Mimo że obecnie mam auto które jest tragiczne do CA (E39) to SX pięknie trzęsie nawet tak wielką budą. Jednak Orionek będzie dla niego za słaby. AUDIO SYSTEM X-ION 280.2 wisi na Allegro za dobrą kasę, co prawda mocy ma sporo ale nie musisz go podkręcać na maxa, albo poszukaj Stega K2.02, bardzo fajnie gra takie połączenie.
  • Level 14  
    Widzę,że każdy składa propozycje sprzętowe,którymi sam dysponuje albo dysponował :) w sumie racja bo jakby inaczej,że może "cudze chwalicie a swego nie znacie"byłoby nie na miejscu.Kolega wyżej ma racje z tym RE Audio SX12D4.Porządny gar!porządna firma!tylko jak na 900W RMS sporo trzeba za niego zapłacić!dla mnie np. na co dzień takie 2 sztuki to byłoby mało! :) i dalej pozostaje w przekonaniu,że nie ma nic dobrego i taniego - rzecz oczywista.

Słuchaj proponuję Ci mniej ozdobników.
  • Level 25  
    SX ma 1000 RMSu, a przyjmie ponad 1,6 kW ;) Nie polecam głośników których nie słuchałem bo na jakiej podstawie? Opinii innych? Nie na tym rzecz polega, troszkę subów miałem, a ten wypadł najlepiej pod każdym względem. Nówkę idzie dostać za około 1100 zł.
  • Level 14  
    Coś chyba Ci się pomyliło z tą ceną tego RE.RE SE 600W RMS kosztuje 1099zł a SX jedni podają,że ma 900W RMS inni zaś 1000W RMS a jego cena to 1499zł.
  • Level 10  
    Kolego SynDmx w jakiej skrzyni (pojemność) siedzi twój RE SX-12D4?

Widzę na allegro wystawione są 2 szt głośników uzywanych Audiobahna 12" co myślicie i tej firmie (z wyglądu fajne:) ). Teoretycznie powinny grać głośno, mają efektywność na poziomie 96dB w porównaniu z RE to jest 8dB więcej, czyli prawie 8 razy głośniej. Przy mocy 1kW to chyba mi klapę bagażnika wyrwie z zawiasów :)
  • Level 12  
    Był jakis czas temu na alledrogo 12'' xzound, spory głośniczek ale niepotrzebujący dużej budki. Cena na alledrogo była bodajże 700zl,i uważam że sie opłaca. Dlaczego piszę o nim bo owy taki głośnik posiadam i wiem co potrafi. Moc jego to 1500W RMS. Zasilałem go vibe black box 5 klasa GH i dostawał 1300RMS. Powiem Ci że jeszcze wtedy jak lubiłem ciśnienie to było to czego szukałem. Bass w środku odczuwalny, ciśnienie konkretne. I myśle że taki głośniczek mógłby Cie zadowolic. Miałem troszkę głośników ale ten przypadł mi najbardziej pod względem basu. Oczywiście można było go także posłuchac w spokojniejszych utworach.:)
  • Level 25  
    BerniReload wrote:
    Coś chyba Ci się pomyliło z tą ceną tego RE.RE SE 600W RMS kosztuje 1099zł a SX jedni podają,że ma 900W RMS inni zaś 1000W RMS a jego cena to 1499zł.

Ma 1000 RMS, Ci co piszą 900 mylą się, co do ceny... Sklep Axel 2 Wrocław, zadzwoń a się przekonasz. Ja kupowałem u niego i miałem duży rabat na głośniki tej firmy.

"mrekt" nie sugeruj się zbytnio tym co jest napisane, na pewno nie zagrają 8 razy głośniej :)

Skrzynię wykonywał kolega z forum więc nie pamiętam ile ma litrów.
  • Level 10  
    A może Hifonics Maxximus MXS12D2 ? ktoś słyszał jak gra? w porównanie z RE SX 12?
  • Level 14  
    Nie słyszałem,ale znajomy go ma i mówił,że to jest prawdziwy potwór!i żaden głośnik 1000W RMS nie jest w stanie go wyprzedzić.1500W RMS, skrzynka nie musi być duża bo wystarczy tylko 30L zamknięta,no ciężki bo ponad 22Kg,ale jedna sztuka i wątroba lata :) i z tego co wiem był w sprzedaży w promocyjnej cenie 1499zł a w tej chwili jest na allegro nowy 1699zł.
  • Level 10  
    BerniReload wrote:
    jedna sztuka i wątroba lata

O taką odpowiedź mi właśnie chodziło!!!
    Ten z allegro jest u sprzedającego, u którego kiedyś kupiłem Hertza HX300, chyba wybiorę się przy najbliższej okazji posłuchać.
    Zobaczymy czy twój znajomy miał rację :) , jakby ktoś jeszcze miał coś do dodania to zapraszam.
  • Level 21  
    Kolego BerniReload zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał i miał licencję na wstawianie wykrzykników.
    Zmień trochę podejście, bo w ostatnim temacie już pokazałeś jaką faktyczną wiedzą dysponujesz.
    Trochę pokory ;)

mrekt czy chcesz podnieść db kosztem jakości, czy jakość ma pozostać ta sama ?
    HX gra dobrze w BR i jak ten dźwięk ci odpowiada to dodaj drugi, oczywiście możesz zastosować inny głośnik o większej skuteczność, ale z reguły większa skuteczność to gorsza jakość.
    Poza tym przy większych mocach szczególnie przy skrzyni BR, dobrze jest już pomyśleć o monobloku z dobrymi parametrami ;)
  • Level 14  
    Boli Cie wykrzyknik?lepiej napisz poradę koledze a nie będziesz zwracał komuś uwagę o wykrzyknik.
  • Level 10  
    Dzięki nightrunner za radę, wolę jednak wozić 1 głośnik w bagażniku, poczekam, może pojawi się na allegro jakiś używany RE SX albo coś innego... No właśnie poto założyłem ten wątek aby dowiedzieć się który głośnik zagra z jakością nie gorszą od mojego hertza tylko "trochę" głośniej.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że podłączając "nowy" głośnik do starego wzmacniacza ilość db w aucie się nie zwiększy znacząco, dlatego 2 krokiem będzie wymiana wzmacniacza.
  • Level 10  
    może ktoś jeszcze się wypowie?