Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gazowy dwufunkcyjny Saunier Duval

27 Sty 2012 14:19 10614 10
 • Poziom 9  
  Szukam porady - co może być powodem wyłączania się pieca Saunier Duval w trakcie grzania [/i]
 • Computer ControlsComputer Controls
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Powodów może być kilka. Ale diagnoza wymaga jednak ciut więcej informacji... Postaraj się i opisz dokładniej.
 • Poziom 9  
  ciśnienie wody zgodne. Po włączeniu się przy zadanej temp. grzeje czasami 30min do ogrzania wybranej temp. innym razem uruchomi się pogrzeje 10min i się wyłącza. W czasie uruchamiania się daje się słyszeć jakby cienki gwizd, który pokrótce zanika, ale nie można ustalić jakiegoś określonego czasu powtarzania się tego piszczenia. Po samoczynnym wyłączeniu się po kilku minutach uruchamia się samoczynnie gdy spadnie temp. w pomieszczeniu. Piec ma około 7lat był 2lata temu serwisowany-wymieniono mikro wyłącznik cw. tydzień temu gruntownie był oczyszczony, sądziłem, że to pomoże, ale niestety nie pomogło. Liczę na pomoc kolegów.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Możesz spróbować odpowietrzyć kocioł, np. na pompie. Jednak raczej nie tu tkwi przyczyna.
 • Poziom 9  
  Spróbuję po odpowietrzać - piec,grzejniki. Wnoszę poprawkę do opisu zachowania się pieca - Otóż ten gwizd(dość wysokie tony) pojawia się głównie po pobieraniu ciepłej wody, po chwili zakręcania kranu cw. Wyłączanie się jak podałem. Dziękuję za odzew. pozdrawiam
 • Poziom 23  
  Super.
  Znacie kawał o leczeniu Chińczyka na żółtaczkę?

  Mam prośbę do atol38.
  Zanim weźmiesz się za rozmontowywanie kotła - napisz dokładnie co to za kocioł firmy Saunier Duval?
 • Poziom 9  
  Piec gazowy Saunier Duval jest to typ: THERMA C 23
 • Poziom 9  
  Problem nadal nie rozwiązany. Po oczyszczeniu elektrody jonizującej sytuacja poprawiła się na około 2 dni. Działał regulaminowo, ale jak zaznaczyłem nie trwało to długo. Pompa odpowietrzona, działa. Proszę o dalsze sugestie.
 • Poziom 1  
  witam serdecznie
  pozwolę sobie włączyć do tego tematu..
  Mam dokładnie ten sam kocioł Euromini 23...zainstalowany jako nówka w 2001 roku. 3 x wymieniona płytka drukowana - taka zawsze była opinia fachowców serwisantów..
  i teraz po raz kolejny: AWARIA:
  mam podobny problem, co dalej?
  kocioł pracował od 2009 roku (ostatnia wymiana płtki) bez zarzutów, przedwczoraj zmieniłem funkcję zima na lato i... kocioł nie grzeje.
  Świeci się tylko zielona lampka, nie zapala sie czerwona (nie ma trybu awaryjnego)
  w żadnej pozycji (zima - lato) kocioł już nie działa
  przełączenie dokonałem (zmiany, pokrętłem) przy pracującym kotle - czy mogła byc przyczyna? i jeżeli tak: co mogło sie stać?
  bezpieczniki na płytce są OK..
  proszę o pomoc..jeżeli myślę o ponownej wymiania płytki (ok 550 zł!!!!!!!!) robi mi sie duszno i od razu ciepło (bez wymiany serwisowej)
  PS.
  czy ew. ktoś zna firmy/osoby - które regenerują płytki? może to przysłowiowy opornik strzelił i koszt jest 10%...
  za wszelkie rady porady z góry dziękuję
  Mario
  Wroclaw
 • Poziom 9  
  kol. Mariuszaa - te piszczenia i inne dolegliwości z kłopotami podczas włączania rozwiązałem. "mechanicy" którzy przyszli do naprawy tyle mi na wymyślali przyczyn, ze byle już skłonny zakupić nowy (może) inny piec. W tej sytuacji postawiłem na jedną kartę -skoro mam ewentualnie zakupić to znaczy już więcej popsuć nie mogę. Postanowiłem "SPRAWĘ WZIĄĆ W SWOJE RĘCE" Wymontowałem płytkę i wszystkie luty "prze-lutowałem" - profilaktycznie.Należy uważać by nie dokonać zwarcia w ścieżkach. Piec działa ponad rok, żadnych zawirowań. Nie wiem który element miał nie właściwy lut, gdyż wydaje mi się, że prze-lutowałem wszystkie. Proponuję spróbować to nic nie kosztuje,a satysfakcja wynagrodzi "dłubanie" (to nie jest czas stracony). Pozdrawiam