Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa z tv przez kabel HDMI

Bestia1976 27 Sty 2012 14:53 8815 7
  • #1 27 Sty 2012 14:53
    Bestia1976
    Poziom 2  

Witam
    Podłączyłem laptopa HP dv6710TK-57 przez kabel HDMI do tv Philips 32PFL4606H/58,obraz jest na tv,natomiast mam problem z dźwiękiem w telewizorze.Dodam ze posiadam system Windows XP Professional wersja 2002 i kartę graficzną NVIDIA GeForce 8400M GS. Czy powinienem zainstalować jakiś sterownik do dźwięku HDMI ?
    Proszę o pomoc

0 7
  • #2 27 Sty 2012 15:21
    jacenty02
    Poziom 12  

Kolego kiedyś spotkałem się z takim problemem. zdaje się że musisz w biosie w karcie graficznej hd audio enabled

0
  • #3 27 Sty 2012 15:42
    P_i_c_h_u
    Poziom 9  

Kolego nie mam obecnie XP ale u mnie na win7 miałem podobny problem. U mnie pomogło w panelu sterowana i zakładka dźwięk. Zobacz czy po podłączeniu HDMI pokazuje się w zakładce model tv(SONY TV) i wszystko działa w automacie. Natomiast jeśli ikonka wyskakuje spróbuj a nie wymusza głosu spróbuj zaznaczyć aby dźwięk był nadany przez dane źródło (TV). U mnie pomogło gdyż kiedyś tez sobie poprzestawiałem i obraz miałem na TV a dźwięk w głośnikach lapa(Acer Aspire 5739G). Mam nadzieje ze pomoże puzdro.

0
  • #4 27 Sty 2012 15:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Sty 2012 18:18
    Bestia1976
    Poziom 2  

Dziękuje wszystkim za reakcję. Nie dodałem że jestem trochę laikiem. Otóż w panelu sterowania (win xp professional),<dźwięki i urządzenia audio> w zakładce <audio> mam jako urządzenie domyślne: Conexant HD Audio output i nie mogę nic innego wybrać,może trzeba coś dodać?Proszę o instrukcje jak dla laika z windows xp professional :).dzięki

0
  • #6 28 Sty 2012 17:19
    P_i_c_h_u
    Poziom 9  

Kolego a czy sprawdzałeś to podczas gdy miałeś podłączone urządzenie HDMI (TV), U mnie wygląda to następująco:
    https://obrazki.elektroda.pl/8474288700_1327767364.jpg
    A powiedz mi jeszcze czy na pasku systemowym masz jedna ikonkę głośnika czy może znajduje się też druga ikonka od dźwięku Realtek? Jesli masz jedna to na pewno w panelu sterowanie> Dźwięk > będzie menadżer relatek audio sprawdź tam.

0
  • #7 28 Sty 2012 18:29
    Bestia1976
    Poziom 2  

Na pasku zadań mam jedna ikonę głośnika, jak w niego wchodzę <ustaw właściwości głośnika>zakładki <głośność><dźwięk><audio><głos><sprzęt> i nawet jak tam wchodzę nie ma czegoś takiego jak menadżer relatek audio,ani nigdzie w panelu sterowania.Jak dołączyłeś zdjęcie to u Ciebie jest to kumato <odtwarzanie> itp.Zastanawiam się czy w ogóle dobrze szukam.Byłem nawet w sklepie komputerowym podpytując faceta,ale rzekł ze to niemożliwe,bo sam komp powinien wykrywać podłączenie hdmi (no i ładnie wykrywa w panelu sterowania Nvidia telewizor Philips,ale głosu nie)Drugi stwierdził ze powinienem coś zainstalować,ale co?doradził mi kupienie kabla mini jack i chich (czerwony i biały),podłączając nadal nie mam głosu. Masakra.Dzięki za poświęcony czas.

0
  • #8 28 Sty 2012 19:42
    P_i_c_h_u
    Poziom 9  

Kolego ale kable jack i chinch podpinasz rozumiem końcówko jack do lapa na wyjście słuchawkowe a chinch pod jakieś hifi i w sprzęcie hifi włączasz AUX powinieneś mieć wtedy dźwięk lub podłącz słuchawki i zobacz czy grają. Jeśli nie ma dźwięku istnieje możliwość że masz coś nie tak ze sterownikami.
    Tak na marginesie kiedy był stawiany system u ciebie? Może zmian systemu na VISTE lub WIN 7.
    Niestety nie mam możliwości zasiąść na XP więc dokładnie nie mogę opisać co i jak po kolei. Mam nadzieję że coś pomogłem. Pozdro

0