Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO FH12 nie podnosi się szyba

27 Sty 2012 19:49 2524 1
  • Poziom 9  
    Witam drogich kolegów, mam problem z elektrycznym podnoszeniem szyby od strony kierowcy.czy mógłby ktoś podpowiedzieć w czym tkwi problem.Przełączniki w drzwiach są dobre,silniczek działa ponieważ sprawdzałem na krótko,napięcie w kostkach przy przełącznikach jest,przekażniki się odzywają,zastanawia mnie tylko czy jest jakiś moduł co przełącza bieguny dochodzące do silniczka bo są tylko dwa kable,po zamianie kabli na prostowniku działa poprawnie na dół i do góry.Za jakąkolwiek podpowiedż z góry dziękuję.Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Skoro do przełącznika w drzwiach dochodzi 24V, silnik podłączony na krótko się kręci to wina może leżeć w przełączniku. Można podejrzewać wypalony styk, w pozycji podnoszenia. Przy podnoszeniu zazwyczaj potrzebny większy prąd niż przy opuszczaniu, szczególnie w warunkach zimowych. A jeżeli przekaźnik "pyka" to wcale nie znaczy że zwiera, przyczyną może być również wypalona zwora przekaźnika.