Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GuardX 1.10 obsługa dwóch Central Integra 128

afrance 27 Jan 2012 20:02 2621 5
Optex
    afrance
    Level 2  
    Witam!

Mam pytanie do programu GuardX 1.10 firmy satel.

Otóż mam problem aby uruchomić dwie wizualizacje (dwa budynki - dwie centrale)

Jedna centrala łączy się poprzez COM1 i nie ma problemu żadnego jest wizualizacja wszystko działa.

Druga centrale łącze przez COM3 do tego samego komputera. Jak uruchamiam drugi raz program GuardX, to wyświetla mi komunikat ze COM1 zajęty. Czyżby GuardX był przypisany tylko do jednego COM i obsługiwał tylko jedna centrale na jednym komputerze.

Dodam jak podłącze druga centrale w tym czasie do innego komputera (laptopa), wizualizacja działa tak samo jak przy pierwszej centrali.

Co zrobić żeby uruchomić dwa razy program GuardX dla obydwóch budynków na jednym komputerze przy dwóch COMach

Może jest opcja żeby na jednym GuardX robić wizualizacje z dwóch central a może i więcej.

Może należy połączyć oba systemy przy pomocy DloadX tak aby program GuardX widział tylko jeden system. Tylko nasuwa się pytanie jak to zrobić.

Czy może blokować uprawnień w Windowsie, są aktualnie ograniczone?

Dziwne jest to ze jak uruchamiam GuardX na komputerze klienta z ograniczeniami to nie mam opcji wyboru kumunikacji: jak port com, ethm itp.

Natomiast u siebie na laptopie taki wybór istnieje niestety nie miałem jak przetestować dwa systemu na moim laptopie nie posiadam dwóch konwerterów usb-rs232

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam!
  • Optex
    humek
    Level 32  
    Instalowałem kiedyś na obiekcie magazynowym 3 centrale + 3 moduły ETHM ,po sieci użytkownik kontrolował ich działanie (poprzez program GUARD) .Na tym obiekcie już istniał system alarmowy konkretnie dwa które były podpięte do jednego komputera przez dwa wejscia com -każde osobne dla kazdej centrali z tym ze sygnał był pobierany nie z klawiatury lecz ze złacza na płycie głównej, choć to nie powinno mieć znaczenia.Co do ograniczeń na twoim laptopie to czy przybadkiem nie masz zainstalowanego na nim WIN7? Jesli tak to program Guard powinienes "odpalać" prawym klawiszem myszy jako administrator inaczej są problemy z działaniem zarówno Guard jak i DLOADX zwłaszcza z wejsciem w bibliotekę.
  • Optex
  • Helpful post
    rokycky
    Level 23  
    Można uruchamiać kilka procesów GuardX i działa to bez problemów z różnymi połączeniami, zarówno poprzez com i tcp/ip.

Twój problem polega na słabej znajomości sprzętu i oprogrmowania, a dodatkowo unikasz czytania instruckji. A wszystko tam jest...

W ustawieniach uruchomionego już GuardX'a masz zaznaczoną opcję "połącz automatycznie" dlatego przy starcie programu nie widzisz opcji konfiguracji i możliwości dodania drugiego systemu oraz wyboru z którym chcesz nawiązać połączenie.
    afrance
    Level 2  
    Dzięki za informacje rokycky. Rzeczywiście istnieje ta opcja w programie. Oczywiście jutro sprawdzę to u klienta, czy zadziała. Co do systemu jest to windows xp.

Jeszcze jedno, czyli wychodzi na to ze nie ma opcji aby obsługiwać wiele central za pomocą jednej sesji programu GuadX.

Do każdej centrali należy uruchamiać osobno program i tego nie przeskoczymy?
    afrance
    Level 2  
    Witam!

Wszystko działa jak należy. Problemem były uprawnienia w windows. Po zmianie uprawnienień oraz odznaczeniu w opcjach programu automatycznego logowania, wszystko zaczęło działać prawidłowo. Teraz istnieje możliwość wyboru transmisji komunikacji jak COM , ETHM itp.
    rokycky
    Level 23  
    Tak, każda centrala niezależnie. Jeżeli użytkownik nie pracuje na koncie administratora to ustaw aby program był uruchamiany z prawami administratora.