Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modem Wifi Thomson TWG850-4 - brak połączenia wifi z telefonem z androidem

col3 27 Jan 2012 20:49 9483 23
    col3
    Level 2  
    Hej!

Niedawno podpisałem umowę z Vectrą na Internet i dostałem modem wifi Thomson TWG850-4. Pani w salonie powiedziała, że można z nim łączyć jednocześnie tylko dwa urządzenia. Internet na stacjonarnym po kablu lan działa, laptop przez wifi też. Jednak gdy próbuje się połączyć z modem przez telefon z androidem (przy wyłączonym laptopie), internetu nie ma (pojawia się komunikat "Uzyskiwanie adresu IP..." i się rozłącza). Czy ma ktoś może ten modem i łączy się z nim przez telefon?
    User removed account
    Level 1  
    col3
    Level 2  
    Nie wiem czy o to chodzi, ale pakiet mam 8MB z Wifi (plus TV i telefon). Co do ilości urządzeń w sieci, nie ma tego w umowie. Ale jeśli łączę laptopa i komputer stacjonaty jednocześnie (i wszystko działa), to chyba potem, przy wyłączonym laptopie, telefon powinien działać (zajmować miejsce laptopa).
    VooVoo
    Level 34  
    col3 wrote:
    Hej!

Niedawno podpisałem umowę z Vectrą na Internet i dostałem modem wifi Thomson TWG850-4. Pani w salonie powiedziała, że można z nim łączyć jednocześnie tylko dwa urządzenia. Internet na stacjonarnym po kablu lan działa, laptop przez wifi też. Jednak gdy próbuje się połączyć z modem przez telefon z androidem (przy wyłączonym laptopie), internetu nie ma (pojawia się komunikat "Uzyskiwanie adresu IP..." i się rozłącza). Czy ma ktoś może ten modem i łączy się z nim przez telefon?
    Masz dwa urządzenia??
    piterus99
    Level 43  
    Nie widzę tutaj nic nienormalnego, komórka jest trzecim urządzeniem, więc nie dostaje już autoryzacji.
    col3
    Level 2  
    ale jeśli wyłączę laptopa to komórka nie powinna być drugim urządzeniem, skoro laptop nie korzysta z internetu?
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    VooVoo
    Level 34  
    col3 wrote:
    ale jeśli wyłączę laptopa to komórka nie powinna być drugim urządzeniem, skoro laptop nie korzysta z internetu?
    W teorii powinno się udać, jednak powinieneś zrestartować modem prądowo, aby mac laptopa poszedł się kochać, wtedy być może uda się połączyć telefonem po wifi.
    User removed account
    Level 1  
    VooVoo
    Level 34  
    jurek.adam wrote:
    Gorzej jak po resecie przepadną ustawienia wifi i trzeba będzie pruć do boku, żeby się tego dowiedzieć (przez tel. nie podadzą).
    A niby skąd mają paść, skoro są wpisane na stałe przez NOC?? Innymi słowy skoro NOC nadał ssid: vnet bla hasło mac, to po każdym resecie ma tak być i nie ma, że boli.
    User removed account
    Level 1  
    col3
    Level 2  
    VooVoo jesteś genialny :) Po zresetowaniu modemu (ustawienia automatycznie były dobre) komórka i komputer stacjonarny połączyły się bez problemu, natomiast laptop już nie. Czyli na pewno są tylko dwa urządzenia możliwe do podłączenia. Teraz moje następne pytanie: czy mogę to jakoś ustawić, aby bez resetowania modemu, po wyłączeniu laptopa, komórka łączyła się z modemem?

edit:
    Może komuś się to przyda.... Powyższy problem próbowałem rozwiązać poprzez kupno routera (tp-link wr740n), ale wcześniej coś nie działało. Dzisiaj natomiast wybrałem dynamic ip w opcjach wan routera (sam znalazł ustawienia), natomiast mac adres sklonowałem z laptopa, który był podłączony do routera przez wifi (w tym momencie miał już Internet). Wcześniej był taki problem, że wpisywałem MTA MAC thomsona (odczytany ze spodu modemu), Internet działał na laptopie i komórce przez wifi od routera, ale nie działał telefon stacjonarny podłączony do modemu. Teraz wszystko goli.
    Trochę to zawile napisałem, ale jakby ktoś miał ten problem z tym samym sprzętem to służę pomocą ;)
    User removed account
    Level 1  
    VooVoo
    Level 34  
    jurek.adam wrote:
    Zamiast resetować modem wystarczy w routerze sklonować MAC z komputera, aby uniknąć przykrej niespodzianki, o której pisałem wyżej.

To tak w ramach przestrogi dla innych użytkowników sieci Vectra.
    Nie rozumiem idei klonowania mac'a na hfc?? Owszem na lanie jest to niezbędne, ale na hfc?? Przecież modem ma swój mac i nim świeci dla operatora. Operator widzi też inne IP za modemem (w tym wypadku dwa) i jak widać nie ma żadnego znaczenia czy to jest mac komórki czy lapka czy stacjonarki czy też routera. Więc jaki sens jest w klonowaniu maca kompa do routera??
    User removed account
    Level 1  
    VooVoo
    Level 34  
    jurek.adam wrote:
    Jakie hfc?

Sklonować MAC z komputera, na którym działał internet do swojego routera (nie Thomsona).

Dzięki temu nie trzeba resetować Thomsona, żeby "zapomniał" ile urządzeń było do niego podpinanych.
    Coś się nie możemy dogadać albo zrozumieć. Kolega ma operatora kablowego a od niego modem kablowy hfc (z własnym mac'iem). Więc po co klonować maca z kompa do własnego routera, który ma współpracować z w/w modemem?? Operator ustawił dwa IP, więc na jednym będzie stał router, do którego podepnie tyle ile będzie chciał (w granicach rozsądku) a na drugim cokolwiek, albo nic.
    User removed account
    Level 1  
    VooVoo
    Level 34  
    Widzę, że dalsza dyskusja staje się jałowa. Szkoda. EOT.
    User removed account
    Level 1  
    siekierski5
    Level 1  
    ....u mnie jest tak:wifi dział jako vnet"nr modelu routera" hasło to mac routera pisany małymi literami.trzeba jeszcze zresetować router(wystarczy odłączyć prąd) i wszystko działa.wszystko miałem napisane na pudełku od routera ale zanim to sobie przypomniałem trzeba się było pomęczyć troche.na router nie wlazłem niestety.aha zapomniałem dodać że mój model Thomsona to TCW750-4 no i internet mam w Vektrze.
    Powodzenia
    supermichalpol
    Level 11  
    Mam propozycje bo pomyślałem (to nie oznacz, żę mówię to w 100%, że to działa bo nie testowałem bo nie jestem w vetrca). Podłącz do tego modemu jakiś router i do tego drugiego routera będziesz mógł ile chcesz podłączać urządzenia, bo przecież jak się podłączy router do routera to ten pierwszy router wykrywa, że jest to jego jedno urządzenie podłączone (tak u mnie jest bo podłączyłem po lanie) a na drugim możesz podłączać więcej urządzeń niż 3.

Nie mówie tego w 100% bo może nie mam racji.
    User removed account
    User removed account  
    voitek1
    Level 39  
    bielfrucki wrote:
    ...bzdurą jest podłączenie drugiego routera jako podsieć dla tego z Vectry - dodatkowe kable, zasilacze, maskarady, zuzycie energii, translacje i inne...
    Może to bzdura dla Ciebie, a dla innych zbawienie, bo mogą sobi epodłączyć praktycanie dowolną ilość urządzeń.

bielfrucki wrote:
    ...Trzecia rzecz - tak jak ktoś pisał wczesniej - DHCP z Vectry przydziela 2 max 3 adresy do 3 różnych kart sieciowych (MAC'ków) - dzierżawa to jakieś 2 -3 godziny - dlatego kolega nie mógł podlaczyć telefonu jako 3. Małym oszystwem byloby zeby skopiować MAC ztelefonu do komputera - wtedy bedzie konflikt...
    Dopiero wtedy będzie miał konflikt!

bielfrucki wrote:
    ...Czwarta rzecz - czy ktoś z was zauwazył, ze numery IP z Vectry są numerami publicznymi albo conajmniej jakiejeś szerszej podsieci...
    no i...

bielfrucki wrote:
    ...proponuję przeskanować otoczenie sieciowe - oczom waszym ukarzą się setki innych maszyn w tej samej podsieci (LAN'ie). Oznacza to tyle że thomson z Vectry nie pracuje w trybie routera a zwykłego switcha repatera...
    Niestety nie masz racji
    piterus99
    Level 43  
    Panowie, nie odkopujcie starych tematów tylko po to, żeby się kłócić.

Zawczasu zamykam.