Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który? LG47LW570S; Pan.P46G30E; Sams.UE46D6500; Sharp 46LE830; Sony KDL46HX800

Lubek_KL 27 Sty 2012 20:53 3054 5
  • Poziom 10  
    Witam, zawęziłem poszukiwania TV do kilku modeli, które spełniają moje oczekiwania tj. rozmiar około 46/47", max 4000PLN, nadający się do Xboxa 360 i oferujące dobrą jakość obrazu (TV nHD/SD/blue-ray/). Dobrze, aby też dało się używać w jasnych warunkach.

Oto lista kandydatów:
    1) LG 47LW570S
    - brak zdecydowanych + czy - ale znalazłem dużo dobrych opinii
    2) Panasonic P46G30E
    + najniższa cena z grupy (więcej w kieszeni na audio:)
    - plazma to chyba najgorszy wybór do gier (wypalanie się)
    3) Samsung UE46D6500
    chyba najpopularniejsza marka na naszym rynku, ale czy to tylko relacja ceny do jakości, czy naprawde warto?
    4) Sharp 46LE 830
    + mały input lag do gier, "podobno" mimo edge led - równe podświetlenie matrycy
    - ciężka kalibracja obrazu
    5) Sharp LC-46LE810
    Niższa cena od poprzednika bo bez 3D, które jest mi zbędnym bajerem (jak będzie to pewnie się czasem użyje), ale czy jakość obrazu dorównuje 830?
    6)Sony KDL-46HX800
    Ktoś gdzieś go polecił, ale nie mam info na jego temat.

Co byś Cię wybrali/odrzucili i dlaczego. Ewentualnie jakie inne modele...

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Panasonic ma lepszy input lag i podobno osiąga zdecydowanie lepszą czerń jako plazma?
  • Poziom 10  
    Oglądałem testy obu TV, ale ciężko się nimi tylko sugerować i porównywać ... testowane były przy jakiś X parametrach ... Sharp, żeby z niego wycisnąć to co najlepsze musi być odpowiednio skalibrowany do warunków w jakich ma działać ...
    Dlatego liczyłem tutaj bardziej na opinie osób, które miały z tymi TV styczność...

Pod testami jest masa komentaży, zarówno tych na plus jak i na minus ... zazwyczaj niestety opinie wyglądają tak, że właściciele chwalą to co mają i krytykują to co mają inni ....

Co do Sharpa z negatywnych opini właścicieli dość często pojawai się problem z "chmurzeniem" ... wygląda że występuje losowo, w jednych modelach jest, a w innych nie, co eliminuje zakup rzez internet, który pozwala zaoszczędzić troche kasy, tylko wymusza zakup osobiście w sklepie i sprawdzenie modelu...

Natomiast co do tej plazmy pojawiają się info, że jest głośny i słychać jakieś "bzyczenie" słyszalne nawet przy zasiadaniu na kanapie w odległości 3 metrow...
  • sprzedawca - konsultant
    Jeśli masz tyle wątpliwości - poproś o prezentację telwizorów w domu. Sam najlepiej wybierzesz najlepszy.