Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ogrzewanie pod這gowe system otwarty czy zamkni皻y?

27 Sty 2012 21:35 8636 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Moje pytanie jest takie czy instalacja ogrzewania pod這gowego lepiej pracuje w systemie otwartym tzn. z otwartym naczyniem czy w instalacji ci郾ieniowej z przeponowym naczyniem wyr闚nawczym?
    Instalacja jest wymuszona z pomp c.o.
    Czy s jakie zale積o軼i?
    Bardzo prosz o wyrozumia這嗆 to m鎩 pierwszy post. :)
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 2  
    Zastanawiam sie czy nie pod陰czy kot豉 na paliwo sta貫 (mia) przez wymiennik w taki spos鏏 aby kocio pracowa w systemie otwartym a pod這ga i grzejniki na ogrzewaniu ci郾ieniowym tylko nie wiem w豉郾ie czy jest to dobre rozwi您anie s造sza貫m 瞠 jest korzystniej gdy ogrzewanie pracuje "ci郾ieniowo"
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 29  
    beaver15 napisa:
    Zastanawiam sie czy nie pod陰czy kot豉 na paliwo sta貫 (mia) przez wymiennik w taki spos鏏 aby kocio pracowa w systemie otwartym a pod這ga i grzejniki na ogrzewaniu ci郾ieniowym tylko nie wiem w豉郾ie czy jest to dobre rozwi您anie s造sza貫m 瞠 jest korzystniej gdy ogrzewanie pracuje "ci郾ieniowo"

Moim zdaniem to bardzo dobre rozwi您anie. Tylko m康rze to pod陰czy no i musisz si liczy z konieczno軼i czyszczenia wymiennika p造towego co sezon, najdalej co dwa.
    Ale fakt - uk豉dy C.O. zamkni皻e maj lepsz wydajno嗆 grzewcz ni otwarte (ale nie popadajmy w paranoj, to nie jest 100% r騜nicy)...
  • Poziom 22  
    Owszem mo積a zbudowa 2 uk豉dy, otwarty dla kot豉 i zamkni皻y dla pozosta貫j cz窷ci uk豉du. Tyle, 瞠 koszt i w konsekwencji i konieczno嗆 konserwacji uk豉du jest niewsp馧mierny do zysk闚. A z t korozj uk豉du to nie popadajmy w paranoj.
  • Poziom 12  
    Witam - powiem tak ka盥y uk豉d zamkni皻y ma wi瘯sz sprawno嗆, dlatego stosuje sie kot造 do zamkni皻ych uk豉d闚. Natomiast sam wykona貫m kilka instalacji w uk豉dzie otwartym i dzia豉j. Co do wykazania r騜nic nie mam poj璚ia jak to przeliczy. Na pewno musisz zastosowa kompletny zestaw rozdzielaczy z pomp i zaworem mieszaj帷ym. Pozdrawiam