Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kinect będzie zintegrowany w laptopach. Są już dwa prototypy

exti 27 Sty 2012 23:08 1374 0
 • Kinect będzie zintegrowany w laptopach. Są już dwa prototypyNa niedawnych targach CES Microsoft zapowiedział biurkową wersję Kinecta, ale nie zamierza na tym poprzestać. Inżynierowie w Redmond prowadzą intensywne prace nad zintegrowaniem technologii wykrywania ruchu także w urządzeniach przenośnych.

  Redaktorzy The Daily otrzymali niedawno możliwość zapoznania się z dwoma prototypami urządzeń z wbudowanym Kinectem. Obydwa na pierwszy rzut oka wyglądają na netbooki Asusa pracujące pod kontrolą Windows 8 i mają rząd małych czujników umieszczonych wzdłuż górnej krawędzi ekranu - tam, gdzie zwykle jest kamera do wideorozmów. U dołu ekranu natomiast znajduje się coś, co wygląda na diody LED.

  Źródło z Microsotu potwierdziło, że urządzenia te są w istocie oficjalnymi prototypami laptopów wyposażonych w czujnik Kinect. Jeśli chodzi o zastosowanie, są setki różnych możliwości wykorzystania czujnika wykrywającego ruch. Najbardziej oczywistą z nich są gry, ale na laptopie z Kinectem można byłoby także przełączać się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami machnięciem ręki lub sterować odtwarzaczem mediów, kiwając palcem. Co więcej, taka technologia przysłużyłaby się również osobom niepełnosprawnym.

  Microsoft najprawdopodobniej nie będzie produkował wspomnianego sprzętu samodzielnie, raczej udzieli innym firmom licencji na technologię Kinect, tak jak obecnie czyni to z Windowsem.

  Źródło:
  http://www.thedaily.com/page/2012/01/27/012712-tech-kinect-laptop/