Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML 320 Stacyjka zapłonu

MARIAN-4 27 Sty 2012 23:31 3132 4
  • #1 27 Sty 2012 23:31
    MARIAN-4
    Poziom 7  

Zacina się klucz w stacyjce chcąc uruchomić auto Jeżeli zakupię drugą stacyjkę z kluczem i pilotem czy mogę zamienić mój pilot do zaupionego grota z pilotem i czy będzie to działać prosze o podpowiedz

0 4
  • #2 28 Sty 2012 00:00
    ceiwo
    Poziom 12  

Raczej bez ingerencji elektryka nie zadziała ale pod ten oryginalny grot jakbyś dorobił klucz z lekkim nad wymiarem możliwe że klucz w stacyjce by się nie zacinał.Miałem podobny przypadek w mojej Toyocie kluczyk ,albo środek zamka tak się wytarł że miałem problem z uruchomieniem (zacinał się) auta dorobiłem troszkę większy kluczyk i problem do dzisiaj nie powrócił.

1
  • #3 28 Sty 2012 04:22
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Po pierwsze, co znaczy, zacina się stacyjka? Po drugie wymiana stacyjki i kluczyka = programowanie wszystkiego do kupy. Wcale nie jest powiedziane, że będzie działać po oprogramowaniu na stole, może być to wina wiązki w aucie i będziesz miał drugi komplet sprawny w domu.

0
  • #4 28 Sty 2012 08:26
    Gerri
    Spec od Mercedesów

MARIAN-4 napisał:
    Zacina się klucz

Po pierwsze: Również Ciebie Kolego witamy serdecznie na forum! - bo jakieś zwyczajowe "Witam" by się przydało przy pierwszej wizycie... :|
    Po drugie: Pisz jakie to auto, bo ML ma już więcej jak jeden model, oba mają różne stacyjki, jak widać są już powyżej dwie odpowiedzi, a każda dotyczy innego rodzaju stacyjki. Nikt tu nie ma obowiązku domyślać się jakie masz auto!
    Po trzecie: zakładając, że masz wcześniejszy model ML (163) z mechaniczną stacyjką, to wymieniając ją w komplecie z grotem nie ma żadnego problemu, żeby to nie miało działać - bo niby czemu? Problem jest taki, że będziesz chodził z dwoma pilotami: jeden do stacyjki, drugi do awaryjnego otwierania drzwi. Bo co zrobisz, jak nie będzie możliwości otwarcia drzwi pilotem? Będziesz bił szybę?
    Najprostsze i najtańsze rozwiązanie to wymontować stacyjkę i zanieść do klucznika, który oceni zużycie kluczyka i zapadek i wymieni zużyte elementy. Pozostajesz w dalszym ciągu przy jednym kluczyku i przy sprzedaży nie ma zastrzeżeń, że coś było przy zamkach kombinowane.

0
  • #5 28 Sty 2012 16:03
    MARIAN-4
    Poziom 7  

Serdecznie Witam dziękuję za porady , które uchroniły mnie od kosztów. pozdrawiam Marian. :D

0