Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik odkurzacza z1915 Electrolux - jak go rozkręcić

bangla 22 Gru 2004 00:13 5805 2
  • #1 22 Gru 2004 00:13
    bangla
    Poziom 2  

Mój odkurzacz trochę rzęzi i bardzo głośno pracuje.
    Muszę wymienić łożysko wirnika i nie wiem jak rozkręcić silnik. Musi być tu jakiś patent. A do serwisu bardzo daleko.

A tak poza tym to odkurzacz mimo "silence" w nazwie huczy na całą okolicę. Pewnie przez to łożysko.
    Kiedyś odkurzacz cicho pracował, nawet bardzo. Szkoda mi go wyrzucać, bo sporo zainwestowałem w nowe ssawki.

W odkurzaczu jest jeden kondensator 150nF i w samym silniku jakiś dziwny element KSD301 na początku (lub na końcu - jak kto woli) uzwojenia między uzwojeniem bębna i jedną szczotką.
    Szczotki są długie i podziałają jeszcze kolejne 5 lat.

Piszę o tym, bo do końca nie wiem czy przez łożysko odkurzacz może pracować tak głośno, jak mały helikopter? No i jak rozebrać ten silnik?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc i sugestię przy naprawie mojego odkurzacza.

0 2
  • Pomocny post
    #2 22 Gru 2004 21:24
    rydzekcycek
    Poziom 16  

cze prawdopodobnie brak możliwości wymiany łożysk , ta firma lubi zaprasowywać górę wirnika i turbiny kapslem , możesz wymienić cały agregat.
    Ps . Często pomaga wyczyszczenie samej turbiny co można zrobić po zdjęciu pokrywy turbiny przy pomocy wąskiej szczoteczki itp . na jej łopatkach osadza się stwarniały kurz i to powoduje wibrację ,a przy pracy "wycie"

3
  • #3 23 Gru 2004 12:33
    bangla
    Poziom 2  

Dzwoniłem do serwisu i też mi powiedzieli o konieczności wymiany silnika. Nowy kosztuje 200pln. Popróbuję z czyszczeniem wirnika, ale po świętach. Teraz odkurzacz ma trudny okres.
    Dzięki za podpowiedź rydzkucycku i wesołych świąt!!!

0