Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA WMS862 jednoczesna praca zaworu i pompy

22 Gru 2004 00:40 3715 11
  • Poziom 18  
    Po pobraniu wody na 3 programie, grzałka zaczyna ją pogrzewać. Silnik pracuje prwidłowo. Przed 4 programem (woda jeszcze nie nagrzana, a regulator temp. ustawiony np. na 60stopni) włącza się pompa i wylewa wodę. W tym miejscu pompa nie powinna w ogóle się włączać. Po chwili znowu załącza się elektrozawór, a po następnej jednocześnie pracują zawór i pompa. Współpraca raczej niewskazana. ;) Programator sprawdzony, jest ok. Podejrzewam, patrząc zresztą na schemat, że przyczyna leży w module sterującym. Co o tym sądzicie?[/b]
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 1  
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Wlasnie mam identyczny przypadek. Ta sama pralka. Tylko wlacza sie pompa po okolo 5 minutach po nastawieniu na program 2. Grzeje przez chwile. Podejrzewalem czujnik NTC ale chyba ok, przy okolo 20 st. C. ma 240kΩ, przy okolo 80 st. C. ma 30kΩ. Czy ktos moze potwierdzic ze te wartosci sa prawidlowe?
    PS.
    Zadnych przebic nie stwierdzilem, ani na czujniku, ani silniku ani na grzalce.

PS2
    Czy mozna wstawic np. modul 5151 zamiast 5153? Czy poza predkoscia wirowania sa jeszcze jakies roznice? Pytam z prostego powodu - cena o 100pln nizsza...

jacekrybak Jaki masz modul? (u mnie jest Procond 5153)
  • Poziom 1  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    skryn Dzieki wielkie. Pełen profesjonalizm :)
    Co do kolorow naklejek: nie ma na tym module zadnej kolorowej naklejki (na zdjeciu ponizej). Byly na tych z wiekszym radiatorem. Co o tym sadzisz, moge zastosowac 5151? Gdyby to bylo 20 zl roznicy bym nie kombinowal. Przy 100zl gra warta swieczki, jezeli chodzi tylko o bardziej ostra charakterystyke wejscia na obroty wirowki. Oczywiscie jezeli fizycznie ta plyta jest kompatybilna z ukladem pralki i parametry prania beda "w miare" zachowane.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 18  
    elektryk2000 moduł został u klienta, nie mogę teraz sprawdzić, jutro sprawdzę
    ...........................
    Dzwoniłem do serwisu, cena modułu nie zachęca do kupna: 380zł. Można gdzieś kupić taniej?
    ............................
    Już jest trochę lepiej, sprowadzenie przez zaprzyjaźnioną hurtownię 250zł, ale to i tak sporo. Plus koszty kuriera.
    elektryk2000 u mnie też zdechł Procond 5153 (800 rpm).
  • Poziom 18  
    Wracam do tematu. Problem rozwiązany. Zamiast Procond 5153 zastosowałem zamiennik REMCO 5153. Potwierdzenie moich podejrzeń co do modułu pozwoliło mi podjąć decyzję o zakupie, niestety drogiej, części. Dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Przy w/w objawach najczęściej winien jest moduł, ale zanim wyda się kilka stów na jego zakup warto najpierw sprawdzić, czy tachometr siedzi na swoim miejscu w silniku. Obroty silnika na praniu mogą być wtedy ok, ale na wirowaniu nie.

Użyłem w mojej wypowiedzi zbyt dużego skrótu myślowego, przez co jej sens mógł być opacznie zrozumiany o czym świadczą odpowiedzi na mój post. Chciałbym wyjaśnić, że w mojej wypowiedzi uwaga o obrotach silnika dotyczyła objawów usterki, a nie tego, żeby sprawdzać położenie prądniczki tachometrycznej przy pracującym silniku co jest niebezpieczne i czego oczywiście nie polecam
  • Poziom 28  
    do: markis
    Drogi panie nie racz wypisywać głupot!! i wprowadzać ludzi w błąd.
    Jak nie wiesz to czytaj i ucz się!!!
  • Poziom 1