Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piezoelektryczny las zamiast turbin wiatrowych

28 Sty 2012 11:50 6206 8
  • #3 28 Sty 2012 14:57
    Gregyyy
    Poziom 17  

Wydajność mogła by być nawet spora, bo działa to na zasadzie "gąsienicy/dżdżownicy" każdy ruch powoduje impuls Elektryczny, a na powierzchni potrzebnej dla wiatraka można ustawić ich kilka/kilkanaście.

• #4 28 Sty 2012 15:42
    cefaloid
    Poziom 29  

HEKTOR003 napisał:
    designerzy wprowadzają oblicze parku z szumem kołyszących się łodyg piezoelektrycznych i kaskad wody magazynujących i stabilizujących pozyskaną energię

Projekt może być ciekawy. Ale tylko jeśli "designerzy wprowadzają oblicze" ale i "designerzy wprowadzają obliczenia" i pokażą że jest to coś więcej jak tylko wizja artysty.

• #5 28 Sty 2012 15:58
    236759
    Usunięty  
  • #6 28 Sty 2012 16:13
    miszczo997
    Poziom 27  

pandy napisał:
    im samochod szybciej by jechal tym wiecej energi by powstawalo i samochod moglby jechac jeszcze szybciej.

To ja od dzisiaj ładuję laptopa z usb. Zmontuje jakaś przetworiczkę i woala - mam perpetum mobile.

• #7 28 Sty 2012 16:58
    Gregyyy
    Poziom 17  

miszczo997 napisał:
    pandy napisał:
    im samochod szybciej by jechal tym wiecej energi by powstawalo i samochod moglby jechac jeszcze szybciej.

To ja od dzisiaj ładuję laptopa z usb. Zmontuje jakaś przetworiczkę i woala - mam perpetum mobile.

Ale w tym laptopie musiałbyś wyłączyć wszystko oprócz USB ;) marzenia ściętej głowy :)

• #8 28 Sty 2012 18:20
    229071
    Usunięty  
  • #9 30 Sty 2012 07:49
    koczis_ws
    Poziom 22  

pandy napisał:

... postulowal wprowadzenie na dachach samochodow turbin wiatrowych produkujacych prad ktory uzyty zostalby do napedu tychze samochodow, im samochod szybciej by jechal tym wiecej energi by powstawalo i samochod moglby jechac jeszcze szybciej.
    ...

Tja ... tylko jakby się jechało z wiatrem to turbina mogłaby się przestać kręcić? :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME