Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Bosch AL3640CV pali tranzystor polowy

28 Sty 2012 11:58 2023 2
  • Poziom 24  
    Witam. Ładowarka uszkadza tranzystor STP6NK90. Diody w mostku były uszkodzone i rezystor 10Ω w sterowaniu tranzystora polowego. Wstawiam dokładnie taki sam tranzystor. Główne elko 150µf/400V dobre, małe elko po pierwotnej stronie wymienione. Trafo po wylutowaniu na uzwojeniu głównym po pierwotnej stronie ma około 4mH - więc wygląda mi na to że zwarcia nie ma. Diody na wyjściu dokładnie pomierzone. Transoptor CNY17 wymieniony. Diody po pierwotnej stronie dokładnie sprawdzone. Rezystora niskoomowego brak - tranzystor podłączony bezpośrednio do minusa elka 150µF/400V. Brak mi już pomysłu. Może ktoś wspomoże schematem albo jakimś pomysłem?
    Piszę bez oznaczenia elementów do brak takowych w ładowarce
  • Poziom 37  
    Żarówka w szereg i sprawdzać czy jest sterowanie i komutacja
  • Poziom 12  
    Dokładnie jak elek555 radzi, sprawdź z żarówką w szeregu czy US (8 nóżek) steruje tranzystorem. Miałem w takiej ładowarce zwarcie zwojowe, grzał się transformator i tranzystor. Mierzyłem temperaturę na radiatorze (termoparą). Przegrzał się spalił się bezpiecznik i po zawodach. W moim pytaniu zamieściłem foto płytki, oto link: (elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12453280#12453280)
    Ten układ oznaczyłem "1"