Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik siemens S7-300 CPU 313C a oświetlenie

b-t-k 28 Sty 2012 12:36 1438 4
  • #1 28 Sty 2012 12:36
    b-t-k
    Poziom 7  

Witam,
    Mam do was proste pytanie:
    Czy mogę sterować za pomocą siemensa s7 - 300 cpu 313c bezpośrednio natężeniem oświetlenia. Kolega powiedział mi, że mogę ale chce to potwierdzić. Czy wystarczy odpowiednie zaprogramowanie sterownika czy potrzebuję jakieś dodatkowe elementy(czujnik mam).
    Dzięki i pozdrawiam.

0 4
  • SterControl
  • #2 28 Sty 2012 13:26
    duddy
    Poziom 21  

b-t-k napisał:
    bezpośrednio natężeniem oświetlenia
    napisz dokładnie co ma to oznaczać ? bez dodatkowych elementów wykonawczych czy czujników, bądź innych dodatków?
    Napisz jakiś przykład wykonania o którym piszesz

0
  • SterControl
  • #3 28 Sty 2012 14:38
    b-t-k
    Poziom 7  

No mam czujnik natężenia oświetlenia wewnętrzny. Chodzi o automatyczne przyciemnianie albo rozjaśnianie światła, lamp/żarówek halogenowych 12v w pomieszczeniu. Czujnik jest połączony do sterownika s7 - 300 cpu 313c. No i teraz czy odpowiedni program w sterowniku wystarczy do sterowania jaśniej-ciemniej wg ustalonej w programie wartości np. w zakresie 300 - 500 lx. Tzn, jeżeli do pomieszczenia wpada światło dzienne i oprócz tego potrzebne jest dodatkowe światło to np będzie to mniej czyli np 200 lx, im mniej światła z zewnątrz(ciemniej na dworze) to powiedzmy podnosi jasność świecenia lampy tak aby czujnik podał wartość 400 czy 500 lx. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem, ale chodzi mi tylko o to czy da się to zrobić tylko za pomocą programu w tym sterowniku czy potrzebuje dodatkowego urządzenia jak ściemniacz światła i jak tak to gdzie go podpiąć. Nie mam jak tego sprawdzić, bo nie mam tych części. Jest to tylko zagadnienie teoretyczne. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2012 16:00
    duddy
    Poziom 21  

Tak potrzebne będzie urządzenie zewnętrzne, które w zależności od sygnału jaki otrzyma ze sterownika (0-10V) będzie regulowało napięciem na halogenach.

0
  • #5 28 Sty 2012 16:51
    b-t-k
    Poziom 7  

ok. Dzięki wielkie. Pozdrawiam

0