Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Combo Grundig GDR 6460 VCR - paski na ekranie

SprinterVW 28 Sty 2012 13:26 1581 5
  • #1 28 Sty 2012 13:26
    SprinterVW
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z wyżej wymienioną nagrywarką combo. Podczas odtwarzania kaset wideo w poprzek ekranu pojawiają się paski. Z tego co się dowiedziałem problemem mógł być zabrudzony bęben wizyjny, więc wyczyściłem go bardzo dokładnie według porad wyczytanych na tym forum (spirytusem spożywczym). Wszystko było pięknie przez pierwsze 5 minut, obraz był porządnej jakości i nie było żadnych zakłóceń. Ale po ok. 20 minutach ponownie pojawiły się te paski... Raz są bardziej widoczne, a raz mniej. Nie mam pojęcia dlaczego ponownie się pojawiły. Co mam zrobić, żeby zupełnie zniknęły??

Proszę o waszą pomoc, bo sprzęt kupiłem głównie do archiwizacji swojej kolekcji kaset VHS, a z tymi paskami przecież nie przegram żadnej kasety na DVD, bo wygląda to okropnie...

0 5
  • #2 28 Sty 2012 15:19
    adrian987654321
    Poziom 17  

Ja bym zaczął od wymiany elektrolitów w zasilaczu, może głowica CTL jest źle ustawiona ale skoro przez 5minut było ok, to bardziej prawdopodobne są elektrolity.

0
  • #3 07 Lut 2012 15:38
    SprinterVW
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Postanowiłem jednak oddać nagrywarkę do serwisu, bo obawiałem się, że mógłbym coś jeszcze bardziej zepsuć, a sprzęt tani nie był. Zanim oddałem do naprawy pooglądałem sobie elektrolity i "na oko" były w porządku.

Dzisiaj odebrałem urządzenie i gość mi powiedział, że nie za bardzo wie skąd źródło tych pasków, ale bardzo dokładnie wszystko przeczyścił, a paski mogą być winą zużytej głowicy. Jest efekt tego czyszczenia - teraz odtwarza znacznie lepiej, ale paski nadal są. Co prawda naprawdę mało widoczne, ale mam pedantyczne podejście i dalej mnie denerwują...

Jak sądzicie? Głowica do wymiany? Czy od razu cały bęben wizyjny?

0
  • #4 07 Lut 2012 18:01
    adrian987654321
    Poziom 17  

SprinterVW napisał:
    Ale po ok. 20 minutach ponownie pojawiły się te paski.
    To nie jest typowe dla uszkodzenia głowic.
    SprinterVW napisał:
    Zanim oddałem do naprawy pooglądałem sobie elektrolity i "na oko" były w porządku.
    Na oko to chłop w szpitalu umarł...
    Moim zdaniem tylko elektrolity w zasilaczu pasują do tego uszkodzenia.

0
  • #5 26 Lut 2012 20:21
    SprinterVW
    Poziom 2  

Przepraszam, że tak dawno nie odpowiadałem...

Odkryłem, że paski pojawiają się tylko w trybie odtwarzania SP. Natomiast gdy działa w LP w ogóle ich nie ma, idzie pięknie (jak na kasetę VHS oczywiście). :| Jeśli chodzi o nagrywanie, to ani w trybie LP ani SP nie nagrywa pasków na kasetę, musiałem się upewnić na wszelki wypadek.

Sprawdzę te elektrolity i dam znać czy do wymiany.

0
  • #6 04 Mar 2012 10:56
    Andrzej145TS
    Poziom 11  

Miałem podobną usterkę w nagrywarce combo samsunga, przyczyną było uszkodzenie zasilacza. Zasilacz podawał za małe natężenie prądu.

0