Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWG 680..utknąłem.

Andrzej_ M 28 Sty 2012 14:46 4193 15
  • #1 28 Sty 2012 14:46
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Witam Panowie!
    Pozwoliłem sobie rozpocząć nowy temat, po przeczytaniu starych postów na temat wymiany łożysk w tej pralce . Niestety odświeżać ich nie można bo są zablokowane. A ja utknąłem na zdejmowaniu koła napędowego. Śruba odkręcona, nie idzie! Użyłem takiego penetratora rozpuszczającego w spraju, rozklinowałem o zbiornik i czekam. Jak nie puści to nie wiem. Macie jakiś pomysł, bo ściągacza na tą chwilę nie mam?
    Zasadnicze pytanie jest jednak, jak sprawdzić łożysko od strony przeciwnej(biernej)?Bo ja zdjąłem tą osłonę od strony koła napedowego. Można jeszcze tą od tyłu zdjąć? Bo chyba reszta stanowi korpus na którym wszystko jest zawieszone? Podpowiedzcie proszę..bo w tej chwili utknąłem a interesuje mnie czy do wymiany łożysk czyli wyjęcia bębna trzeba mieć więcej dostępu?czy tyko tyle wystarczy??
    pozdrawiam kolegów :-)

0 15
  • #2 28 Sty 2012 17:47
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Koło można zdjąć za pomocą przecinaka płaskiego i młotka.
    Wymienia się oba zestawy łożysk.
    Po stronie ułożyskowania biernego ( przeciwne od koła pasowego )
    jest mało miejsca ale trzeba odkręcić śrubę - imbus 5-tka ; wyciągnąć zawleczkę ułożyskowania i cały bęben wyciągnąć - odkręcając wcześniej bok zbiornika przy kole pasowym.

0
  • #3 28 Sty 2012 18:20
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Dzięki koledzy!
    Po namoczeniu penetratorem przy pomocy przecinaka koło puściło. Ale trzymało solidnie. Po odkręceniu pokrywy łożyska wypadła cieniutka uczczelka gumowa i taka sama blaszana, potem rozwalony koszyczek na kulki. Wtedy pokazało sie iż w łożysku jest tylko połowa kulek z dołu. Ale się obraca:-)Dlatego poskręcałem wszystko i pisze zaraz do hurtowni po łożyska i czynne i bierne http://www.salonagd.com/default/shop/product/id/2389 takie jedno chcę kupić, myślę że cena nie świadczy o jakości..nie wiem w aucie mam zamienniki i jeżdżę :-)
    Koleko Rycho!
    Powiedz może jeszcze z której strony dostać się do tej zawleczki ułożyskowania biernego i śrubki na imbus nr5? od góry? bo tyłu nie wiem jak odkręcić...
    I jeszcze jak zrzuciłem koło napędowe jest tam jakby nakrętka. Odkręcić ją przed wyciąganiem bembna?
    Na razie dzięki Panowie:-)

0
  • #4 28 Sty 2012 19:59
    axxx
    Specjalista AGD

Jak najbardziej można od tyłu :D

0
  • #5 28 Sty 2012 20:05
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

to powiedz jak odkręcic pokrywe tylną ?

Moderowany przez mrhari:

axxx napisał:
    Jak najbardziej można od tyłu :D

Trudne słowo "sarkazm" ;)

0
  • #6 28 Sty 2012 20:29
    axxx
    Specjalista AGD

Odkręcenie tylnej pokrywy jest proste i za wiele Ci nie pomoże chyba,ze chcesz wyjąć zbiornik na zewnąrz.W tedy masz lepsze pole manewru.

0
  • #7 28 Sty 2012 21:40
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Trzymasz to w tajemnicy jak dojść do tej śrubki? to trzymaj, jakoś dojdę do tego jak przyślą łożyska. Tylko dziwię się po co piszesz do mojego postu? po 2 punkty?

0
  • #8 28 Sty 2012 21:51
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Elementy naprawcze są takie ,bierny i napędowy.
    Śruba od biernego m6x25 chyba na imbus ,odepchnij mocno zbiornik i zablokuj bęben ,powinieneś odkręcić śrubę.
    Pralka Whirpool AWG 680..utknąłem. Pralka Whirpool AWG 680..utknąłem.
    Po wyjęciu zawleczki i rozkręceniu zbiornika powinieneś wyjąć cały bęben.
    Powodzenia.

0
  • #9 28 Sty 2012 22:11
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Dzięki na razie Mekkus! jak przyślą łożyska zaraz robie dalej. Napisze Ci jak poszło
    narazie:-)

0
  • #10 28 Sty 2012 22:46
    axxx
    Specjalista AGD

Kolego! to nie jest nabijanie pkt.przy pracy trzeba myśleć.

0
  • #11 01 Lut 2012 15:57
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Witam ponownie!
    No i przysłali mi łożyska jak chciałem. Dałem się więc zaraz do demontażu bo wiem już o co chodzi. Niestety tej śrubki M6x25 którą wykręca się imbusem, nie dałem rady wykręcić. Stosowałem przedłużkę na imbus, i prubowałem na siłę i nic. Teraz już jest to gniazdo wyjechane i imbus się przekręca. No i kicha. Pocieszające tylko że ogladałem przez lusterko z latarką i to łożysko nie jest rozwalone. Jakby ktoś miał pomysł jak ruszyć inaczej z innego dojścia tą śrubkę podpowiedzcie proszę :-)
    Ja narazie czyszczę z kamienia komorę uszczelnienia w bębnie i komorę łożyskową w pokrywie zbiornika. Łożysko wyszło fajnie. Wszystko jest zakamienione dokładnie. Moczę też grzałkę w roztworze octu...straszne.

0
  • #12 01 Lut 2012 17:58
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba porządny imbus 5 nie z kompletu za 4zł. Dobrze byłoby wyciągnąć zbiornik, wtedy wszystko widać jak na dłoni.

1
  • #13 01 Lut 2012 18:15
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Czytaj uważnie imbus wytargał gniazdo śruby!! i nie ma na nim śladu używania. Jest z kompletu za 400zł!!!! A jak wyciągnąć zbiornik :?: :cry:

0
  • #14 01 Lut 2012 23:57
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Nie doczytałeś do końca mojego postu ,wyjmij zawleczkie i wyjdzie bęben.
    Pralka Whirpool AWG 680..utknąłem. Pralka Whirpool AWG 680..utknąłem.

2
  • #15 02 Lut 2012 00:06
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Andrzej_ M napisał:
    Czytaj uważnie

Teraz ty czytaj uważnie :
    Mekkus napisał:

Po wyjęciu zawleczki i rozkręceniu zbiornika powinieneś wyjąć cały bęben.
    Powodzenia.

Gdzie Mekkus napisał że aby wytargać bęben z kotła trzeba najpierw wykręcić tę nieszczęsną śrubę na imbus? Zapewniam Cię , bęben można wyjąć ,a po wyjęciu masz dobry , idealny dostęp do tej śruby , możesz wtedy walczyć z jej odkręceniem.
    No sorry , zdublowałem się niechcący z Mekkusem , ale niech już tak zostanie :D .

1
  • #16 02 Lut 2012 08:40
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Mekkus!doczytałem do końca napewno Twój post. Tyle, że zasugerowałem się tym co piszesz o tej śrubie i tym że mimo prób wyszarpania bębna nie mogłem go wyciągnąć. Myślałem więc, że ta śruba M6x25 trzyma jakąś podkładkę, a ten rysunek złożeniowy dla tej pralki co otwarłem tu na portalu jest mało czytelny i tam nic nie widziałem co by mogło trzymać. Po za tym jest tu taki stary post który mnie też zmylił . https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1832991.html#8789794 OK mój błąd no i przez to wymieniłem tylko jedno łożysko i wyszedłem tu na ignoranta :-(
    Tak jak wyżej pisałem przez lusterko łożysko wygląda dobrze i obraca się lekko, więc zostawię je tak, bo teraz już mam wszystko posklejane silikonem i zaraz będę robił próbę wody. Mam jeszcze wątpliwość co do kierunku założenia tej uszczelki stożkowej na osi bębna,ale myślę że dobrze założyłem (stara rozpadła się). Na razie dzięki :-)

0