Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon + przedwzmacniacz, pytanie o uziemienie i/lub masę.

MohnyJarr 28 Sty 2012 15:01 3079 8
  • #1 28 Sty 2012 15:01
    MohnyJarr
    Poziom 7  

Cześć.

Na początku chcę zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o elektronikę, więc wybaczcie, że pytam o takie banały.

Kupiłem gramofon (bez wbudowanego przedwzmacniacza), z zamiarem podłączania go pod zestaw nagłośnieniowy powermikser+2xkolumna. Okazało się, że mój powermikser nie ma wejścia "phono", tylko "cd/tape", więc muszę dokupić przedwzmacniacz.

Z tyłu mojego gramofonu poza dwoma Cinch'ami jest też wyjście oznaczone jako GND (ground - masa?), spod obudowy wystaje też cienki kabelek, wydaje mi się, że to uziemienie, ale tak jak wspominałem - nie znam się na tym kompletnie. Kabelek wygląda tak (sorry za jakość):

Gramofon + przedwzmacniacz, pytanie o uziemienie i/lub masę.

Czy jeśli kupię np. taki przedwzmacniacz:
    [...]

to wszystko powinno działać? Ta "śrubka" pomiędzy inputami a outputami na przedwzmacniaczu służy do "zaciśnięcia" uziemienia? I co w takim razie z tym wyjściem GND z gramofonu?

Gramofon to technics sl-qd33.

Pozdrawiam

Link do aukcji usunąłem.
    GM

0 8
  • #2 28 Sty 2012 16:26
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Wstaw zdjęcie wtyczki zasilającej. Jeśli byłby to przewód uziemiający to powinien być barwy żółto-zielonej.
    Może ten kabel służy do wzbudzenia wzmacniacza.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2012 16:51
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Urządzenie zasilane w II klasie ochronności, więc nie wymaga uziemienia.
    Musisz rozkręcić gramofon i zobaczyć gdzie jest przymocowany.

1
  • #5 28 Sty 2012 18:28
    MohnyJarr
    Poziom 7  

Dzięki za info o uziemieniu. A myślisz, że ten kabelek to coś na tyle istotnego, że będzie miał wpływ na działanie/niedziałanie gramofonu?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Sty 2012 18:38
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Myślę, że jego nie podłączenie nie spowoduje, że gramofon nie będzie działał.
    Jednak bez wiedzy do czego służy nigdzie go nie podłączaj.

0
  • Pomocny post
    #8 29 Sty 2012 12:38
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie jest "kabelek" tylko przewód. Należy go podłączyć do zacisku oznaczonego GND, który znajduje się na tylnym panelu wzmacniacza lub przedwzmacniacza.
    Podłącza się go tylko wtedy gdy, po podłączeniu kabla sygnałowego do wzmacniacza lub przedwzmacniacza, wystąpi przydźwięk sieciowy.

GM

0
  • #9 29 Sty 2012 14:07
    MohnyJarr
    Poziom 7  

Dzięki!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo