Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie słuchawki wokółuszne, zamknięte do 130zł?

szyko1 28 Sty 2012 15:28 9508 34
  • #1 28 Sty 2012 15:28
    szyko1
    Poziom 15  

Witam planuje zakupić słuchawki typowo wokółuszne, zamknięte w cenie do 130zł.
    Miło by też było gdyby przyzwoicie grały.
    Co byście polecili?

0 29
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2012 16:28
    911676
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Sty 2012 20:15
    szyko1
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedz
    Szkoda tylko ze taka okazja szybko się nie powtórzy.

0
  • #5 31 Sty 2012 14:32
    szyko1
    Poziom 15  

MrBorzo28 ale czy one są wokółuszne tzn. czy leżą dookoła ucha czy na uchu?

0
  • Pomocny post
    #6 31 Sty 2012 16:49
    MrBorzo28
    Poziom 9  

Noo podałem ci aukcje są takie w sam raz ... ;) że zakrywają uszy ale nie nachodzą za nie . cena do jakości STOPROCENT moim zdaniem ;D

0
  • Pomocny post
    #7 31 Sty 2012 20:22
    paq12310
    Poziom 9  

Moim zdaniem, jeżeli nie jesteś jakimś audiofilem to kup sobie jakąś biedrone. Ja mam i nie widzę za bardzo róznicy od tych lepszych. Albo jak chcesz to creative fatality moim zdaniem są bardzo dobre http://allegro.pl/x-kom-pl-sluchawki-creative-hs-800-fatality-gaming-i2088949909.html bardzo dobrze dopasowują sie do uszu. Tylko one to bardziej do CS bo grałem na nich ale kolega nosi ciągle do szkoły i jest dobrze ; d

0
  • Pomocny post
    #8 01 Lut 2012 11:02
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wyżej wymienione mogą się podobać, jeśli nigdy w życiu nie słyszałeś nic, co brzmi co najmniej poprawnie. Napisz dokładnie do czego mają służyć. Czy do odtwarzacza plików, do karty dźwiękowej, a może wzmacniacza słuchawkowego. I czemu wokoło uszne zamknięte?

0
  • Pomocny post
    #9 01 Lut 2012 15:30
    Excalibue
    Poziom 17  

Miałem Philipsy SHP-1900, teraz mam Sennheisery HD 202 i zdecydowanie lepszę są te drugie. Nie będę się rozpisywał o dzwięku bo było to już wałkowane setki razy, powiem tylko, że Sennki dużo łatwiej napędzić słabym źródłem ( telefon, mp3 ) niż Philipsy, lepiej leżą na głowie i jako tako wyglądają w przeciwieństwie do Philipsów, które nie wyglądają według mnie..
    Creative Fata1ty omijaj, słuchałem wygrzanych i stanowczo nie polecam.
    Pewnie ktoś Ci jeszcze poleci standardowo HD 201, jak kto woli. Mi znacznie lepiej pasują HD 202.
    Na więcej propozycji ze słuchawek zamknietych raczej nie masz co liczyć bo dużej konkurencji w tym przedziale cenowym raczej nie ma.
    Omijaj takie firmy jak E5, Manta, A4, czyli głównie te które produkują wszystko i nic.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 02 Lut 2012 15:20
    szyko1
    Poziom 15  

przemo-lukas

Cytat:
    Napisz dokładnie do czego mają służyć. Czy do odtwarzacza plików, do karty dźwiękowej, a może wzmacniacza słuchawkowego.

Do współpracy bezpośrednio z kartą dźwiękową - głównie mp3, czasem cd audio, rzadziej filmy.
    Gatunki muzyczne to przeważnie rock i pokrewne.
    Jak wynika z powyższego nie jestem audiofilem (mp3), ale dobrze by było żeby jednak dźwięk był na jakimś poziomie.

Mikrofon kompletnie zbędny a nawet niepożądany.

Gdybym kupił jakieś słuchawki dla których wydajność mojej karty okazała by się niewystarczająca to wtedy dopiero myślałbym nad złożeniem jakiegoś rozsądnego wzmacniacza na półprzewodnikach.

Cytat:
    I czemu wokoło uszne zamknięte?.

Mieszkam w akademiku i często siedzę po nocach.
    Myślę ze takie najlepiej się sprawdzą żeby :
    a) odizolować się od otoczenia – akademik :D
    b) nie „brzęczeć” kiedy inni śpią
    Może się mylę?

Dodano po 25 [minuty]:

A co sądzicie o HD 205 i czy rzymskie 2 przy nazwie słuchawek Sennheiser (np. HD202 II, HD205 II) oznacza jakieś drugie wydanie i czy ma to znaczenie?

0
  • Pomocny post
    #11 02 Lut 2012 15:23
    indianin11
    Poziom 21  

Skoro nie jesteś audiofilem jak napisałeś i słuchasz rocka to słuchawki raczej o ciemnym brzmieniu.Z własnego doświadczenia polecam CAL. Po odpowiednim wygrzaniu dynamika i bas na odpowiednim poziomie. Z napędzeniem też nie będzie problemu bo mają 32 ohmy.

0
  • Pomocny post
    #12 02 Lut 2012 16:35
    przemo-lukas

Jak wyżej. Creative AURVANA LIVE spełnią Twoje kryteria po za ceną. Może warto poszukać używanych? Sennheiser to bardzo dobra firma, ale "tanie" słuchawki nie prezentują ciekawego (poprawnego) brzmienia. No i nie oszukujmy się, ale CAL są w cenie najtańszych telefonów, których jako młody człowiek pewnie nie używasz. ;)

0
  • #13 02 Lut 2012 17:14
    szyko1
    Poziom 15  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    CAL to na prawdę nie moja półka cenowa (tak na marginesie mam zniszczoną nokie 6020).
    Będę szukał używek a jeśli nic się nie trafi to będę zmuszony kopić coś w stylu PHILIPS SHP 1900(niska jakość ale i cena bardzo niska).

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #14 02 Lut 2012 17:52
    Herethic
    Poziom 28  

Eckhmm... Przemyśl jeszcze raz propozycję Przemo-lukas-a.
    Zanim odrzucisz AURVANA LIVE, obejrzyj sobie bardzo dokładnie Denony AHD-1000. I porównaj je... :cunning:
    D-o-k-ł-a-d-n-i-e...

Te Creativy mają bardzo dobrą relację jakości do ceny. Kupujesz tak naprawdę markowy produkt z metką "komputerowej" firmy!
    Za używki zapłacisz 120-150zł... Warto.

0
  • Pomocny post
    #15 02 Lut 2012 18:28
    Ganjor86
    Poziom 21  

Proponuje AURVANA LIVE kolega mi je pożyczył kiedyś i przy DENON DCD-820 słychać było każdy najdrobniejszy dźwięk a jeśli są za drogie idź do jakiegoś sklepu rtv i poproś o odsłuch bo przecież od czegoś są ci sprzedawcy :) AKG są dobre i w miarę nie drogie i bardzo wygodne moim zdaniem wygodniejsze od SENN nie kieruj się tylko opiniami najważniejsze jest to czego Ty potrzebujesz od słuchawek. Wypróbuj kilka modeli i dopiero zdecyduj jakie kupić.

0
  • Pomocny post
    #16 02 Lut 2012 19:57
    przemo-lukas

Jeśli nie znajdziesz i zakupu nie zechcesz odłożyć w czasie aby "dozbierać", to daruj sobie zamknięte i posłuchaj koss porta pro i ur40

0
  • #17 02 Lut 2012 21:39
    Herethic
    Poziom 28  

szyko1 napisał:
    Mieszkam w akademiku i często siedzę po nocach.
    przemo-lukas napisał:
    Jeśli nie znajdziesz i zakupu nie zechcesz odłożyć w czasie aby "dozbierać", to daruj sobie zamknięte i posłuchaj koss porta pro i ur40
    Przemo-lukas, Słuchawki zamknięte wydają mi się lepszym pomysłem...
    Po pierwsze trochę mniej usłyszą je sąsiedzi kimający po sesji
    (z ciężkim syndromem za ciasnej czapeczki na przykład),
    a po drugie jeśli coś pierdnie, to przynajmniej wiesz,
    że nie jest to wina nagrania Stockfisha.... :cunning:

szyko1 pomyśl też np.Sony MDR-XD300
    Nówki za 180-190 zeta...
    Też bardzo fajne.:D

Pozdro.

0
  • #18 02 Lut 2012 23:26
    Ganjor86
    Poziom 21  

Te sony do pięt nie dorastają Koss PortaPro :) wiem bo kossy mam a sony kopiłem dziewczynie. Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o koss to pytaj.

0
  • #19 03 Lut 2012 10:46
    przemo-lukas

Herethic, ale autor tematu wychodził z tego samego założenia. I ja to rozumiem. Ale spójrz na to w ten sposób. Sony są niewiele tańsze od CAL i z pewnością obaj wskażemy te drugie w konfrontacji. Więc albo pozostaje poszukać używanych CAL, albo pogodzić się z wadami konstrukcji otwartych. Niemniej ani 201/202, ani shp1900 nie polecam. Za to polecam posłuchać słuchawek u różnych znajomych (chodzi o wygrzanie). Philipsów też nie odrzucaj, ale posłuchaj modeli w Twoim budżecie.

Herethic teraz będzie mi wypominał Stockfisha. Strzelam focha. :)

0
  • #20 03 Lut 2012 12:47
    Herethic
    Poziom 28  

Ganjor86 napisał:
    Te sony do pięt nie dorastają Koss PortaPro :) wiem bo kossy mam a sony kopiłem dziewczynie.
    ...ciekawe, co by powiedziała, gdyby to przeczytała??? Jakie słuchawki wokółuszne, zamknięte do 130zł?

Nie znam 201/202, shp1900, ani Koss PortaPro. Gdzieś, kiedyś coś czytałem o Superlux-ach.
    (modelu nie pamiętam). Podobno niecała stówa i całkiem niezłe. Dlaczego o tym wspominam?
    Bo w kwestii Sony - co racja to racja, ale idąc tym tropem można kupić coś za stówę,
    ale lepiej dołożyć pięć-sześć dych i mieć coś, co gra lepiej. 160zł...
    Hmmm... a jakby dorzucić jeszcze czterdzieści?
    I tak dalej... Zawsze znajdzie się coś lepszego...

Używek CAL-[Denon] trzeba będzie trochę poszukać,
    ale jeśli autorowi starczy cierpliwości, raczej powinien być zadowolony.

----------------------------------------------------------------------
    P.s. Przemo-lukas Co do Stockfisha... Nic do Niego nie mam oczywiście... :lol:
    Szkoda tylko, że nie mam SACD...

----------------------------------------------------------------------

Pozdro.

0
  • #21 03 Lut 2012 13:12
    przemo-lukas

A ja swoje sprzedałem (koss porta pro) za 60zł i teraz żałuję. A takie były ładne:
    :)
    Fakt, warto czasem poczekać i upolować coś wartego uwagi.
    Jak sobie życzysz, możemy podawać linki do ciekawych propozycji.

0
  • #22 03 Lut 2012 15:14
    szyko1
    Poziom 15  

Co Sony do to wolał bym używane CAL.

Cytat:
    Jak sobie życzysz, możemy podawać linki do ciekawych propozycji.

Dzięki ale nie chce was kłopotać.

Będę coś szukał, licytował.
    Jak będę miał jakieś wątpliwości to będę pytał.

0
  • #23 04 Lut 2012 08:42
    Ganjor86
    Poziom 21  

Myślę że AKG k 512 byłyby dobre dla ciebie :) kolega takie ma albo miał i są bardzo wygodne fajnie przylegają mają taką taśmę która przebiega między lewą a prawą stroną i na tej taśmie słuchawki operaja się na głowie. Są wygodne bo muszle są dość spore i miękko przylegają a taśmy która jest miękka prawie się nie czuje. Dobry niski ale wyraźny bas ale i cała reszta ładnie brzmi.

0
  • #24 04 Lut 2012 11:22
    gradek83
    Poziom 36  

Creative Aurvana Live w zupełności ci wystarczą.

Nowych za 130 raczej nie kupisz no ale warte swojej ceny.

0
  • #25 04 Lut 2012 11:42
    Trabi
    Poziom 36  

Polecam słuchawki "SONY MDR-XD200". W sklepie były po ~160zł, ale w necie można je dostać od sprzedawców w cenie ~90...100zł. Mają dodatkowo przełącznik MOVIE/MUSIC wpływający delikatnie na brzmienie najniższych częstotliwości; przydatne. Sam długo szukałem porządnych słuchawek i na tych się nie zawiodłem.

Co fajne to to, że słuchawki w ogóle nie dotykają ucha! Muszle są głębokie i mięciutkie które opierają się na głowie wokół ucha. Super wrażenie przy słuchaniu bo słuchawek praktycznie nie czuje się na głowie.

0
  • #26 04 Lut 2012 12:51
    Ganjor86
    Poziom 21  

Te sony nie są warte tych pieniędzy za pół ceny mógłbym nowe kupić ale nie za więcej :) Trabi tak z ciekawości zapytam ile słuchawek miałeś okazje słuchać na jakim sprzęcie czy audio czy jakieś mp3 ? Creative rzeczywiście warte każdej złotówki. A jeszcze jest taka kwestia że te sony po jakimś czasie nie przylegają już tak fajnie do uszu bo te pałąki tracą sprężystość i ogólnie to są z jakiegos kiepskiego plastiku i trzeszczy i skrzypi ten plastik przy ruchach głowy, dodatkowo te gumowe paski się chyba rozciągają albo są tylko dla bajeru bo i tak te słuchawki nie opierają się na głowie gumą tylko plastikiem.Moim zdaniem albo senn, AKG albo Creative ale nie te sony.

0
  • #27 04 Lut 2012 15:18
    Trabi
    Poziom 36  

Miałem okazję posłuchać wielu. Sennheiser'y najbardziej mi się podobają brzmieniowo, ale nie dam tyle kasy za słuchawki. Są jakieś granice.
    Co do tego modelu dementuję:
    1. Nic nie skrzypią po 2 latach używania (częstego!)
    2. Przylegają idealnie - po 2 latach używania (częstego!)
    3. Pałąki są nadal bardzo sprężyste (podawać po jakim czasie użytkowania?)
    4. Żadne gumowe paski się nie rozciągnęły.
    Wrzucić zdjęcie jak wyglądają po ponad 2 latach użytkowania? Jak nowe. Bo o sprzęt dbać to trzeba umić.
    Nie mówię, że inne są do bani a te wspaniałe bo to by było kłamstwo. Mówię tylko, że TE spisują mi się rewelacyjnie.

Howgh!

0
  • #28 04 Lut 2012 15:38
    Ganjor86
    Poziom 21  

a ja dziewczynie kupiłem używane z właśnie takimi wadami jak opisałem :) może jakiś lepszy egzemplarz ci się trafił

0
  • #29 04 Lut 2012 17:27
    Trabi
    Poziom 36  

Ganjor86 napisał:
    kupiłem używane

I wszystko jasne :D

0
  • #30 04 Lut 2012 18:30
    Ganjor86
    Poziom 21  

No ale to świadczy o tym w jaki sposób się eksploatują czyli jakie będą po jakimś czasie a przecież każde nowe słuchawki po jakimś czasie są używane.

0