Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód nie odpala po odłaczeniu alarmu

28 Sty 2012 15:29 2386 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Jestem posiadaczem samochodu Opel Combo 2006r Diesel
    W samochodzie jest zainstalowany alarm A.S.T.A QX 05

Chciałem sprawdzić czy jest możliwość podpięcia pod niego Centralnego zamka, wiec znalazłem centralkę i miejsce w które powinna być podpięta kość od przewodów do zamka centralnego była zajęta, wiec ją odpiołem w celu sprawdzenia napięć na pinach przy zazbrajaniu i rozbrajaniu alarmu, w miedzy czasie wyciągnełem 2 bezpieczniki na wiązce kabli wchodzącej do centralki.

W tym samym dniu Byłem w punkcie dorabiania kluczy z imobilajserem, i na 3 minutki gość wzia ten kluczyk sprawdzic ile to będzie kosztować....

Teraz mam taki problem, że nie mogę odpalić samochodu, przy włączonym zapłonie słychać tykaie w okolicach silnika, a lampka kontrolna elektronicznej blokady miga...

Prosze o pomoc jak ten problem rozwiązać i co może być przyczyna tej awarii...

Dziękuję serdecznie z góry za okazaną pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    HEKTOR003 napisał:
    prawdopodobnie te tykanie to przekaźnik lub elektromagnes odcięcia paliwa lub zapłonu

Bzdura. Po co ewentualny przekaźnik blokady miałby tykać, czyli cyklicznie załączać się i rozłączać?

Google i forum nie milczą na temat tego alarmu. Warto poczytać.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedz na moje pytanie.

Ale czy jest możliwe ze to odłączenie na chwile alarmu mogło spowodować taka blokadę??

Rozważam również opcje że transponder w kluczyku sie rozkodował albo ogólnie immo sie rozkodowało...

Przesyłam schemat alarmu:
  • Poziom 8  
    Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem??

Proszę o jakieś wskazówki gdzie zacząć szukać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykluczyć alarm mostkując obwód blokady. I szukać dalej.
  • Poziom 12  
    Według schematu który pokazałeś za odcięcie odpowiedzialne są dwa pomarańczowe przewody z boku puszki alarmu obierz je z izolacji i zewrzyj ze sobą wtedy wykluczysz działanie alarmu