Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP PSC 1510 - uszkodzenie

28 Jan 2012 15:47 6440 10
 • Level 10  
  Witam mam drukarkę HP PSC 1510 już od 2005 roku do tej pory "śmigała" nic się nie psuło ani nic. Teraz chciałem coś wydrukować i po włączeniu zapala się dioda "Sprawdź pojemnik z tuszem" i miga kontrolka czarnego tuszu.
  Gdy nacisnę anuluj/wznów to drukuje dwie strony jedną z informacjami o drukarce i stronę wyrównującą poziom tuszu. Proszę o pomoc co jest nie tak. Proszę o pomoc.
  HP PSC 1510 - uszkodzenie
 • Printers specialist
  Przede wszystkim sugerowałbym wyjąć czarny tusz, potem dokładnie wyczyścić styki na nim i w karetce. Jeżeli to nie pomoże, to najpewniej czarny tusz jest uszkodzony i do wymiany. Uszkodzenie elektroniczne drukarki jest dużo mniej prawdopodobne. A jaki dokładnie jest ten tusz - oryginalny, zamiennik czy sam go napełniałeś?
 • Level 10  
  Witam mam 3 kartridże z czego jeden działa na pewno to ten napełniony nie jest ekstra nowy ale nowszy niż pozostałe, został napełniony w sklepie komputerowym,
  mam jeszcze dwa pozostałe jeden zamiennik i oryginalny który był razem z drukarką. Co dziwne on działa a ma ze 7 lat tyle że nie ma w nim tuszu, i do tego mogę się pochwalić że udało mi się go zresetować. Zrobiłem to za pomocą foli aluminiowej do pieczenia, więc skoro to kartridż to w takim razie spróbuje uratować tego który ma 7 lat. Więc mam takie pytanie:
  Jak skutecznie udrożnić kartridż, słyszałem że można go włożyć w całości do szklanki z gorącą wodą - czy to dobre rozwiązanie? i Czy bardziej opłacało by mi się zakupić Zestaw CISS (razem z kartridżami) czy same kartridże.
  Pozdrawiam
 • Printers specialist
  Jeśli chodzi o udrażnianie kartridża, to nie wkłada się go całego do szklanki z gorącą wodą, tylko nalewa się taką wodę do płaskiego naczynia na głębokość ok. 2 cm, zanurza się w nim kartridż (oczywiście dyszami w dół), zostawia na kilka godzin, ewentualnie zmieniając wodę, gdy wystygnie. Woda nie może być bardzo gorąca (najlepiej tak ok. 60 stopni). Ja sam używam wody z kranu, gorącej, ale nie na tyle, by parzyła ręce. Jeżeli kartridż nie jest mocno zaschnięty, to powinien się udrożnić. Po napełnieniu go świeżym atramentem być może tą operację będzie trzeba powtórzyć. Co do CISS, to można tego używać tylko w urządzeniach, które mają głowicę osobno (część Canonów) lub zintegrowaną (Epson, Brother). Ciekaw jeszcze jestem, jak zresetowałeś ten kartridż? Zakrywałeś folią jakieś styki? Bo nie słyszałem, by kartridże stosowane w tym modelu dawało się resetować.
 • Level 10  
  Dzięki za rade zrobiłem w ten sposób z wodą na 2 cm i oto efekty tusz jako tako działa pierwszy wydruk był trochę przerywany ale kolejne coraz lepsze aż w końcu otrzymałem jakość na tyle zadowalającą że wystarczy. Oto Zdjęcia:
  Najpierw zakleiłem prawie wszystko
  HP PSC 1510 - uszkodzenie HP PSC 1510 - uszkodzenie
  Potem:
  HP PSC 1510 - uszkodzenie HP PSC 1510 - uszkodzenie
  Stwierdziłem że "zresetowałem" kartridż ponieważ jest oryginalny od hp który po skończeniu tuszu przestał działać, a po zaklejaniu folii zaczął działać i drukować. pozdrawiam
 • Printers specialist
  Ale rozumiem, że kartridż działa po ściągnięciu tego cieńszego paska folii? A jaki stan pokazuje monitor poziomu atramentu na komputerze?
 • Level 10  
  Tego jeszcze nie sprawdzałem ale sprawdzę to jak najszybciej bo sam jestem ciekawy. Tyle że tusz nie działał u nikogo przed zaklejeniem folią też nie działał a teraz działa :D pozdrawiam

  Dodano po 34 [minuty]:

  No niestety, nie pokazuje pełnego tuszu.
  HP PSC 1510 - uszkodzenie
  Ale znalazłem gdzieś w necie że drukarka pamięta kilka ostatnich tuszy czyli musi mieś jakiegoś eprom-a czy jakąś pamięć zapisującą kartridże, a więc skoro nie da się zresetować kartridża to może soft w drukarce, nie chodzi mi o sterowniki na komputerze tylko program zachowania się drukarki czyli to jak ona ma pracować. Myślę że można było to zrobić na dwa sposoby:
  1. Za pomocą odpowiedniego programu zaktualizować oprogramowanie sprzętowe drukarki (skasować i wgrać na nowo)
  2. Sposobem elektronicznym np zwarcie na płycie głównej drukarki.
  Pozostaje tylko jedno

  Jak tego dokonać?

  pozdrawiam

  Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

  Witam ponownie teraz jest inny problem, myślę że coś jest z elektroniką.
 • Printers specialist
  Tą folią mogłeś spalić kartkę lub elektronikę.
 • Level 10  
  Jak bym spalił to popiół został :D
  A tak na serio dziwne ale drukarka (po zamieszczeniu tego filmu) działa normalnie :D
  Właśnie drukuje zdjęcia :D
  Tylko wyświetlacz nie działa :cry:
  a tak jest wszystko ok dzięki za pomoc Pozdrawiam
 • Printers specialist
  Możliwe, że coś uszkodziłeś - te tusze nie dają się zresetować, jednak jeśli są elektronicznie sprawne, to nawet wykrywanymi jako puste (jak na dołączonym zrzucie ekranu) po napełnieniu świeżym atramentem można normalnie drukować.
 • Level 10  
  Dziękuję za pomoc (za pomoc w udrożnieniu 7 letniego kartridża) Drukarka kiedyś zachowywała się podobnie ale działała tak samo jak teraz (drukuje, skanuje, kopiuje) tyle że mam jeszcze z drukarki mini stroboskop (takie 4 w 1) czyli HP PSC+S 1510 strobo jeszcze raz dziękuję za pomoc
  temat uważam za zamknięty... (ale zamknę go jutro jak by ktoś chciał by coś napisać :D pozdrawiam