Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer z kablem głośnikowym podłączyć do gniazda rca

atey84 28 Sty 2012 16:04 3456 4
  • #1 28 Sty 2012 16:04
    atey84
    Poziom 9  

Witam, mam takie pytanie:
    posiadam amplituner onkyo tx ds494 i chciałbym podłączyć do niego subwoofer pasywny, który posiada zwykły przewód głośnikowy a w amplitunerze jest pojedyncze gniazdo rca na suba. Pytanie jak to teraz podpiąć? Czy potrzebna jest do tego jakaś przejściówka?

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 28 Sty 2012 17:04
    jacenty02
    Poziom 12  

Kolego nie ma możliwości zrobienia czegoś takiego.
    Dlatego, że jak sam zauważyłeś subwoofer jest pasywny (co oznacza że nie posiada własnego wzmacniacza). Z kolei Twój amlituner na wyjściu RCA do wzmacniacza daje tylko sygnał. Sygnał ten powinien być kierowany do aktywnego suba (takiego, który posiada wzmacniacz wbudowany).

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Sty 2012 17:55
    atey84
    Poziom 9  

Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie czy jest jakiś sposób żeby subwoofer pasywny stał się aktywny. Czy jest to możliwe i opłacalne?

0
  • #4 28 Sty 2012 18:01
    jacenty02
    Poziom 12  

atey84 napisał:
    Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie czy jest jakiś sposób żeby subwoofer pasywny stał się aktywny. Czy jest to możliwe i opłacalne?

Jeśli znasz się na elektronice i masz jakieś części, które są do tego potrzebne to na pewno jest to możliwe, ale jeśli musiałbyś kupić wszystkie części myślę, że mało opłacalne. Mogę się mylić, więc proponuję to pytanie zadać w dziale elektroniki.powodzenia

0
  • #5 28 Sty 2012 23:05
    atey84
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

0