Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[VBA Excel] Automatyczne powiększanie tabeli po naciś. ENTER

filozof91 28 Jan 2012 17:09 7947 3
 • #1
  filozof91
  Level 8  
  Witam!

  Od jakiegoś czasu poszukuję bezowocnie rozwiązania do następującego problemu:  Buduję arkusz do rozliczeń i podliczeń różnych rzeczy dla pracowników mojego znajomego, ponieważ jednym z założeń jest prostota obsługi, próbowałem dokopać sie do funkcji lub makra automatycznie powiększającego tabelę o kolejny wiersz przy naciśnieciu klawisza enter.
  Makra operujące na skrótach klawiszowych mam, ale zakładam, że może na tym pracować ktoś naprawdę odporny i chcę maksymalnie to uprościć.
  Kumpel pokazał mi na serwerze firmowym taki właśnie plik excela, był on umieszczony na serwerze i automatycznie się wymazywał po zapisaniu na dysk, więc mimo starań nie mogę pokazać dokładnie o co mi chodzi. Z opisu wyglądało to tak: tabela była otoczona granatową obwódką, która odpowiadała za "automatyczne dodawanie wiersza" które następowało po wypełnieniu ostatniej komórki w ostatnim wierszu, nie reagowała na żadne komendy z klawiatury typu ENTER. Na chłopski rozum wywnioskowałem, że makro analizuje komórki tabeli pod kątem wypełnienie , jeżeli taki fakt jest prawdą to automatycznie rozbudowuje tabelę o dodatkowy wiersz. Niestety ani kodu makra ani użytej formuły nie dało się sprawdzić. Czy ktoś byłby w stanie naprowadzić mnie na właściwy trop?

  P.S. Niestety jest drobny problem, pod tabelą jest wiersz sumy, a on działa jak swego rodzaju granica, który uniemożliwia wykorzystanie "wbudowanej" funkcji rozszerzania w excelu.
  Mógłbym przeniść wyświetlanie subtotal, gdzie indziej, ale to nie do końca rozwiązałoby problem, ponieważ excel durnieje podczas takiego powiększania. Chodzi o to, że funkcje zwracają kosmiczne wartości mimo, że formuła przekopiowała się bezbłędnie. Dopiero po ręcznym skopiowaniu formuły z wiersza wyżej wszystko wraca do normy.

  [VBA Excel] Automatyczne powiększanie tabeli po naciś. ENTER
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  dir3ctor
  Level 27  
  Podaj maila, coś nie mogę załączyć pliku tutaj...

  chyba że wystarczy ci taki snippet (dla tabeli z 4 kolumnami A:D):
  Code: actionscript
  Log in, to see the code
 • #3
  filozof91
  Level 8  
  Coś pozamieniało kilka miejsc na emoty, więc wysłałem ci info na pw.
 • #4
  marcinj12
  Level 40  
  Myślę, że może chodzić o coś takiego, jak w załączniku... Modyfikacja zdarzenia Worksheet_Change. A te "dziwne" liczby to po prostu źle sformatowana kolumna. Musisz całą kolumnę z datą sformatować jako datę a z liczbą - jako ogólne etc.