Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralki wirnikowej - podpowiedź

zosia123 28 Jan 2012 17:27 2087 3
    zosia123
    Level 2  
    Drodzy FORUMOWICZE! Ponieważ zraziłam się do pralek automat. w związku z ich marną aktualnie jakością, ceną ich napraw, no i w ogóle ich ceną, zastanawiam się nad kupnem pralki wirnikowej i wirówko-suszarki. Z tego gatunku widziałam w sklepach pralki 'Światowid' i małe polskie wirówki. Ale też widziałam jakieś chińskie(!), niektóre połączone obudową zewnętrzną: pralka z wirówką. Obsługa w sklepach nie polecała tych chińskich, bo podobno z plastiku(?) i woda w nich stygnie. Prosiłabym zatem zwłaszcza o opinię nt. 'Światowida'. Chodzi mi o niezawodność, ale też o możliwość naprawy, też tej pogwarancyjnej. Muszę zdecydować się na coś w najbliższym czasie. Bbbbardzo proszę o podpowiedź.[/b]
    elektronic-27
    Level 16  
    A Franii już nie robią? Tam sie nie ma prawie co popsuć. Jak włącznik padnie to sie robi na krótko.
    Zygaqra
    Level 35  
    Pomysł godny podziwu(?) czy po spaleniu kolejnej żarówki należy przejść na niepsujące się lampy naftowe?! A może od razu nie zawracać sobie głowy i kupić niezniszczalną tarę(blachę falistą). Nie lepiej napisać szczerze, nie mam kasy, kryzys itp.? Odpowiadając na pytanie pralki Światowid czy Frania to sztandarowe produkty wczesnego okresu socjalizmu no były dość trwałe z racji, że niewiele posiadały elementów mogących się zepsuć. Dokładnie trzy: uszczelniacz na wirniku, pasek i łożyska w silniku.
    zosia123
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedzi - odpowiedzi, no cóż o tarze też myślałam...Poszukam, czy Franię jeszcze robią :idea: