Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant geyser mag premium 19/2 - zimna/letnia woda, naprawic? czy nowy?

28 Sty 2012 17:50 11749 19
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam problem z gazowym podgrzewaczem wody typ:
    vaillant geyser mag premium 19/2 XZ

Przeszukałem forum, ale niestety nie znalazłem podobnego wątku, problem polega na tym, że piecyk przy odkręceniu ciepłej wody np w baterii włącza się i przez parę sek daję gorącą wodę po czym jest letnia/zimna i tak już pozostaję, regulacja temperatury na piecyku jest ustawiona na max i cały czas leci letnia/zimna woda, piecyk normalnie się odpala itp, zadzwoniłem do serwisantów i po oględzinach uzyskałem informację, że śruby są zapieczone (gość tak szybko gadał, że nie zdążyłem zapamiętać) i nie opłaca się tego wymieniać, lepiej kupić nowy - nie wiem teraz co zrobić, czy taka usterka jest nie opłacalna w naprawie? ma już ok. 10 lat za naprawę tego dostałem kwotę 500zł części + 300 za robotę za nowy ok: 1 tyś + 350zł za instalację.
    Tutaj też kolejne pytanie jeżeli zdecyduję się na zakup to taki piecyk będzie dobry?:
    http://www.termet.com.pl/pl/produkty/gazowe_p...ta_komora_spalania/Termaq_electronic_G-19-02/

Na nowego Vaillan`ta ludzie w sieci piszą nie pochlebne opinie...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i porady,

Pozdrawiam serdecznie,
    Marcin
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Wyłącz go, u góry weź wyjmij rurę od spalin i zobacz czy jest zielono czy "normalnie", możliwe że jest MOCNO brudny, a jak nie, to pozostaje wymiana nagrzewnicy ewentualnie odkamienianie, a decyzję musisz podjąć wtedy Ty. Ja bym się skłaniał do wymiany na nowego z nowymi, lepszymi zabezpieczeniami.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź :) niestety nie udało mi się ściągnąć tej rury od spalin (rozumiem, że to ta rura, która wchodzi do komina), pałowałem się z tym trochę aż tynk zaczął odpadać i zrezygnowałem, z góry widać tylko tonę kurzu, na pewno jest zabrudzony bo nigdy nikt tam nie zaglądał, nawet Ci serwisanci a szyb kominowy był pewnie nie raz czyszczony bo obok tego mam kratkę wentylacyjną i nie raz miałem zapaskudzoną podłogę przez ta kratkę ale czy takie czyszczenie na dłuższy okres by pomogło? generalnie zdecydowałbym sie na wymianę na nowy ale 1,3 tyś wydać od ręki to dość spory strzał jak na moje finanse :/
    Panowie z serwisu wspominali coś o wymianie własnie nie wiem czego ale wspominali, że śruby tam w okolicy pokrętła od regulacji płomienia są masakrycznie zapieczone i nie da rady tego ruszyć :/
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zrób zdjęcie całego piecyka wraz z rurą, gdzie wchodzi z piecyka do komina. Pobaw się w fotografa. Bo ty nie masz wyjmować tej rury ze ściany tylko z piecyka, mocno chwyć na początku, nie obawiaj się niczego bo ona jest elastyczna.
  • Poziom 8  
    no jest troche elastyczna ale ciężko to wyjąć nawet na rant nie wychodzi aż cały piecyk chodzi :/

Parę zdjęć:

Mogę jeszcze zdjąć tą białą obudowę piecyka, bo kiedyś to rozmontowałem jeżeli to by coś pomogło przy diagnozie konkretnego miejsca, dzięki za pomoc!
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Właściwie dalsze kroki nie mają sensu. Ja stawiam na zabrudzenie i zakamienienie nagrzewnicy, najlepiej wezwij serwisanta, który rozwiąże sprawę. Możesz coś jeszcze pokombinować na własne ryzyko. Możesz tylko popsuć więcej :P. Ale więcej zdjęć nie zaszkodzi.
    Ale szczerze mówiąc to go zapuściłeś.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Litry wody / litry gazu / minuta

Zmierz dokładnie przy jakiej ilości przepływającej wody piec zapala palnik.
    Zmierz ilość przepływającego przez gazomierz gazu.
  • Poziom 8  
    Witam,

Kolejne zdjęcia poniżej:

Piec zapala się po 1,5 sek gdy przeleci ok 100ml wody (patrzyłem na licznik wody, potem nalałem do szklanki i było niecałe pół).

Przez minutę gazu idzie:

Przez minutę wody idzie: 10 litrów (w prysznicu) w kranie (5litrów) - obserwowałem licznik i stoper :D
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    1tropek napisał:

Wybacz.

Przy jakim przepływie litrów wody na minutę , zapala się palnik.
    - powinien przy mniej niż 3 litry na minutę.
    Zmierz przy pracującym piecyku na pełnej mocy ile zużywa gazu na minutę
    - powinien około 0,040 m3 na minutę

ps.
    Stawiam na przeponę i uszczelnienie zespołu wodnego ( to mosiężne )
    Kwoty które napisałeś w pierwszym wpisie a dotyczą naprawy - z księżyca.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    A jak go otworzyłeś, to teraz tak.
  • Poziom 8  
    1tropek napisał:
    1tropek napisał:

Wybacz.

Zmierz przy pracującym piecyku na pełnej mocy ile zużywa gazu na minutę
    - powinien około 0,040 m3 na minutę

ps.
    Stawiam na przeponę i uszczelnienie zespołu wodnego ( to mosiężne )
    Kwoty które napisałeś w pierwszym wpisie a dotyczą naprawy - z księżyca.

Podałem wyżej:
    - Palnik zapala się po 1-2sek, przy przepływie 100ml wody, przez minute wody leci ok 10L, ilośc gazu na minute dane w zdjęciu z licznika powyżej.

Serwisanci mówili, że właśnie trzeba wymienić ten cały zespół wodny ( to mosiężne ). Ale takie mi właśnie ceny rzucili i nie wiem czy szukać innych fachowców, mówil, że tam śruby sa zapieczone mocno i nie wiadomo czy to pójdzie, parę godzin pracy i może dlatego taka kwota? a i mówią, że nawet jak zrobią to może się okazać, że za rok wymiennik ciepła cały do wymiany i inne części polecą ma już 10 lat i lepiej nowy zakupić niż reanimować po trochu i tracic kasę, może mają rację... ?

Dodano po 10 [minuty]:

vitus3k napisał:
    A jak go otworzyłeś, to teraz tak.

Wklejam dwa zdjęcia:

Jak zaglądam do tej dziury to niestety nić nie widzę, przez te kratki :( ale widać na nich tak jak pisałeś taki zielony nalot :/

Dzięki za pomoc Panowie, jeszcze pytanko w przypadku nowego to ten Termet z tego linka będzie ok? (bo taki polecali Ci z serwisu), ale mówili by kupić gdzie taniej (czyli raczej układu chyba nie mieli z tym ;) ).

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Termet G19-02 dobry wybór.
    Piecyk który masz, nie wygląda źle ale wymaga fachowej konserwacji i wymiany przepony.
    Zestaw naprawczy 01-0362
  • Poziom 18  
    To mieszkanie czy dom? Ile masz domowników i łazienek+kuchnii? Przyda się to do wybory piecyka, jak masz dom z wanną to proponował bym taki sam, ale o większej mocy. Ten nalot nie powoduje nie dogrzania wody, jedynie może TROSZKE odebrać sprawności, moim zdaniem zakamienienie + troche nalotu taka właśnie skutkuje, ja bym sie już w to nie bawił.
  • Poziom 8  
    1tropek napisał:
    Termet G19-02 dobry wybór.
    Piecyk który masz, nie wygląda źle ale wymaga fachowej konserwacji i wymiany przepony.
    Zestaw naprawczy 01-0362

Ok wezmę jeszcze jednego serwisanta, który ma autoryzacja Vaillanta

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

vitus3k napisał:
    To mieszkanie czy dom? Ile masz domowników i łazienek+kuchnii? Przyda się to do wybory piecyka, jak masz dom z wanną to proponował bym taki sam, ale o większej mocy. Ten nalot nie powoduje nie dogrzania wody, jedynie może TROSZKE odebrać sprawności, moim zdaniem zakamienienie + troche nalotu taka właśnie skutkuje, ja bym sie już w to nie bawił.

Mieszkanie w starym bloku, 31m2 - 1 kuchnia, 1 łazienka z wanną. Czyli sugerujesz zakup nowego? ten termet może być? + ma takie, że płomyk działa tylko w momencie używania co przekłada się na ekonomię, z tego co doczytałem.
  • Poziom 18  
    Jeżeli kupisz z większą mocą to szybciej napełnisz wannę, ale piecyk będzie troszke większy. Masz dobrą wentylację ? Jeżeli nie to jeszcze pomyśl o zamkniętej komorze spalania, bo dzisiaj to różnie...

Kolejny serwisant już był?
  • Poziom 8  
    Postanowiłem, że zakupie nowy, sprawdziłem serwisantów co byli i maja autoryzację Vaillanta i Termeta więc zli nie są. Co do wielkości to chyba taki wystarczy szerokość ma taką samą więc może nie będzie trzeba nawet jakiś dziur w ścanie robić, może stare uchwyty dadzą radę, a wanna na tym vaillancie szybciutko sie napełniała więc takie cos raczej starczy :) dziękuje za pomoc
  • Poziom 1  
    Witam. Podpinam się pod ten wątek bo też mam problem z piecem tego typu.
    Problem wygląda następująco. Odkręcam wodę i elektrody zapalaja ogień ale ten za chwilę gaśnie więc elektrody znów próbują go zapalić i znowu efekt jest ten sam. czasami uda się go zapalić ale najczęściej nic z tego nie wychodzi. W czym może byc problem? zgóry dzięki za odpowiedzi.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    numenor wyczyść elektrody, a zielony nalot z zapchaniem to ewidentny brak powietrza do spalania. Dziwi mnie, jak dorośli ludzie igrają z życiem, rosyjska ruletka daje większe szanse na przeżycie.
    Obojętnie jaki będzie nowy podgrzewacz, czy ktoś naprawi Ci stary, to radzę zakup czujnika tlenku węgla lub własnego nekrologu - zaoszczędził na serwisie i zmarł bo rzucał kamieniami w sale od fizyki.
    No jest jeszcze inna możliwość - unikasz serwisu i brak komina - Sory za szczerość.