Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda OCTAVIA I - alarm - otwiera drzwi - zapłon

pysiok1983 28 Sty 2012 18:08 8683 18
  • #1 28 Sty 2012 18:08
    pysiok1983
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam Skodę 2004 r. (jedynka) TDI 1.9.
    Problem jest tego typu, że samochód zostawiłem sprawny na parkingu. Po tygodniu postoju na parkingu (było mroźno ok. - 10) chciałem wejść do samochodu jednak po otwarciu auta z pilota otworzył wszytko poza drzwiami kierowcy. Po otwarciu drzwi kierowcy przez zamek (ręcznie kluczykiem) drzwi się otworzyły (z kluczyka ręcznie mogę zamykać i otwierać wszystkie drzwi). Po wejściu do środka alarm zaczął piszczeć. Samochodu nie da się też odpalić. Kręci kręci i nic. Dioda od alarmu gaśnie jak otwieram zamek ręcznie jednak auto piszczy i nie da się go odpalić. Po zamknięciu auta ręcznie przez zamek alarm po chwili milknie.

Proszę o pomoc jak mogę odpalić auto, żeby do serwisu dojechać.
    Można coś zrobić w tej kwestii?
    Czytałem, że przyczyną może myć mikrostycznik.
    Czy ktoś z was miał podobny problem?

0 18
  • #2 28 Sty 2012 18:18
    dawidekqt6
    Poziom 10  

Być może został uszkodzony styk w drzwiach kierowcy. Mój szef tak załatwił zamek tez przyczynił się mróz wilgoc. A czy odlaczales akumulator?

0
  • #3 28 Sty 2012 18:25
    pysiok1983
    Poziom 8  

Styk w drzwiach tzn. ? Nie odłączałem aku, jednak jak kiedyś wymieniałem aku to alarm piszczał, dopiero po podłączeniu alarmu przestał piszczeć. A na długo mam go odłączyć? Chodzi mi tylko o odpalenie samochodu.

0
  • #4 28 Sty 2012 18:35
    dawidekqt6
    Poziom 10  

Czasami bywa tak ze alarm warjuje i trzeba go zresetowac jednaknie wiem czy w każdym przypadku to działa na ile odłączyć? Na chwile
    a sory zapomniałem alarm ma własne zasilanie no sproboj z tym aku a styk jest taki w drzwiach podaje sygnał do sterownika i zamyka wszystko tylko nie wiemczy w twoim przypadku to się sprawdzi. A czy alarm jest fabryczny ?

-1
  • #5 28 Sty 2012 18:46
    pysiok1983
    Poziom 8  

Wszytko fabryczne. To co odłączyć akumulator tak?
    A jak nadal nie będzie zapalał?

0
  • #6 28 Sty 2012 18:51
    dawidekqt6
    Poziom 10  

No spróbuj odłączyć tylko może alarm zawyc jak zawyje po odlaczeniu to pewnie odlaczenie nie pomoże. Jak to nie pomoże to trzeba będzie w instalacji pogrzebac ale nie polecam samemu.

Dodano po 45 [sekundy]:

I pisz jak to zrobisz.

1
  • #7 28 Sty 2012 19:09
    vodiczka
    Poziom 43  

pysiok1983 napisał:
    Po tygodniu postoju na parkingu (było mroźno ok. - 10) chciałem wejść do samochodu jednak po otwarciu auta z pilota otworzył wszytko poza drzwiami kierowcy.

Może siadł akumulator i było za małe napięcie? Jak mi padła jedna cela w akumulatorze to alarm zgłupiał. Przy naciśnięciu pilota raz otwierał raz nie, wszystkie drzwi lub tylko część i w dodatku czasem uruchamiał syrenę, czasem nie. To padnięcie celi nie było zupełne i to mnie zmyliło, nie miałem przy sobie miernika a włączenie świateł nie wskazywało że napięcie siadło. Oczywiście odpalić auta (SKODA Fabia) się nie dało. Gdy kolega poratował mnie proponując swój akumulator na próbę, wszystko się wyjaśniło.

0
  • #8 28 Sty 2012 19:32
    pysiok1983
    Poziom 8  

Akumulator niedawno wymieniany na nowy. Aku to raczej nie problem. Proszę o inne propozycje jak mógłbym odpalić auto.

-1
  • #9 28 Sty 2012 20:43
    dawidekqt6
    Poziom 10  

Skoro z pilota drzwi kierowcy się nie otwierają warto tez sprawdzić zasilanie silownika w drzwiach i sam silownik. Dziwi mnie ze odpalic nie może. Masz może jakiś schemat tego alarmu albo instalacji?. Jak odl aku nie pomoże to trzeba sprawdzać dalej

0
  • #10 29 Sty 2012 12:13
    pysiok1983
    Poziom 8  

schematu nie mam, wszytko jest oryginalne, po odłączeniu aku, nadal to samo. Po otwarciu auta ręcznie zamkiem, zauważyłem, że dioda mruga od alarmu po otwarciu drzwi kierowcy gaśnie. Jednak auta nie da się zapalić. Dziwi mnie też, że podczas próby uruchomienia nie pali się spirala od nagrzewania świec? Alarm ciągle piszczy, auto kręci i nic.

0
  • #11 29 Sty 2012 12:58
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Po pierwsze, musisz mieć pewność, czy alarm jest "fabryczny", czy tylko sterowany "fabrycznym pilotem".
    Jeżeli masz alarm fabryczny, to diagnostyka np.VCDS.
    Jeżeli montowany w salonie i załączany fabrycznym pilotem, to nie ma pewności jaki to typ centralki i co odcina. Potrzebny symbol alarmu.

Jednak bez względu na typ alarmu, usterki szukaj w kasecie zamka drzwi kierowcy - do wymiany lub naprawy.

0
  • #12 29 Sty 2012 13:06
    vodiczka
    Poziom 43  

pysiok1983 napisał:
    Dziwi mnie też, że podczas próby uruchomienia nie pali się spirala od nagrzewania świec?

Dlaczego to Cię dziwi? Alarm piszczy, odcięty zapłon, nie pali.

0
  • #13 29 Sty 2012 16:59
    pysiok1983
    Poziom 8  

no dobrze, jednak jak otwieram ręcznie kluczem przekręcając w zamku to nie powinien się zapłon załączyć? Przecież jak się pilot zepsuje w aucie, to można ręcznie go otworzyć i wszytko działa. Prawda? W innym aucie sprawdzałem i działa więc tu też powinno a jednak tak się nie dzieje :(:( Czy to może być problem tego stycznika tylko i wyłącznie.

0
  • #14 29 Sty 2012 17:15
    vodiczka
    Poziom 43  

pysiok1983 napisał:
    no dobrze, jednak jak otwieram ręcznie kluczem przekręcając w zamku to nie powinien się zapłon załączyć?

Czy jak otwierasz kluczem ręcznie to po otwarciu drzwi lub przekręceniu klucza w stacyjce alarm piszczy czy nie. Jeżeli piszczy to tak jak napisałem uprzednio, jeżeli nie piszczy a zapłon jest blokowany to nie wiem co się dzieje.
    O ile pamiętam ręczne otwarcie drzwi nie blokuje alarmu i nie usuwa blokady zapłonu, to ułatwiłoby pracę złodziejom. W instrukcji powinno pisać o zablokowaniu alarmu w takiej sytuacji.

0
  • #16 29 Sty 2012 19:47
    pysiok1983
    Poziom 8  

Po otwarciu drzwi alarm ciągle piszczy. Przekręcając kluczyk w stacyjce alarm ciągle wyje. Nie wiem jak mogę to obejść. Alarm jest na pewno fabryczny.

0
  • #18 29 Sty 2012 20:26
    pysiok1983
    Poziom 8  

Dobra to jak mogę odpalić to auto ... Można jakoś ten alarm ominąc?

0
  • #19 29 Sty 2012 20:41
    milejow
    Poziom 42  

Masz dokładany system, nie żaden oryginał i tyle w temacie!. Chcesz ominąć zabezpieczenie to zdemontuj osłony/plastiki nad nogami kierowcy bo tam pewnie siedzi alarm, zrób zdjęcie centralki i umieść tu na forum, wtedy dostaniesz odpowiedź jak uruchomić auto

0