Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagły reset komputera i niebieski ekran

28 Sty 2012 18:25 4208 22
  • Poziom 33  
    Standard-podajesz dane komputera-jakie komponenty. Robisz test programem memtest i wtedy możemy wykluczyć już uszkodzenie pamięci...
  • Poziom 8  
    procesor Intel core Quad CPU Q8200
    pamięć 4GB
    grafika NVIDIA GeForce 9500 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)
    dysk 500GB podzielony na trzy partycje
    Windows 7
  • Moderator - Komputery Serwis
    Blue sccreen wskazuje na problemy z twardym dyskiem. Czy system uruchamia się?. Jeśli tak to daj screena z HDtune- zakładka "health" i screena z Victori.
  • Poziom 8  
    :?:o matko możesz jaśniej, system startuje i choćby teraz pracuje już pół godziny, przeinstalowałem system, czasami reset zdarza się bardzo często tzn co 10 min, a czasami dwie godzinki i jest dobrze
  • Użytkownik usunął konto  
    klik77 napisał:
    :?:o matko możesz jaśniej,

Instalujesz 2 programy:
    - HDtune
    - Victoria
    Uruchamiasz
    HDtune przechodzisz do zakładki "health"- robisz screena- zdjęcie
    Victoria- uruchamiasz- klikasz "get smart"- robisz screena (zdjęcie).
    Screeny z obydwu programów wklejasz tutaj.
  • Poziom 8  
    zasilacz tracer 450w hellfire silent
    dysk twardy 500g samsung
    płyta główna gigabyte G31M-ES2L
    W międzyczasie "pseudo zasilacz" do wymiany. Podmień go na jakiś firmowy (OCZ,Corsair...) i zobacz czy problem ustąpi. Proszę jednak w dalszym ciągu o zastosowanie się do mojego powyższego postu.
  • Poziom 8  
    Nagły reset komputera i niebieski ekran

Dodano po 2 [minuty]:

sorki za czas, lecz mam jeszcze problemy z netem

Dodano po 1 [minuty]:

co do pomiaru zasilacza to na razie jeszcze się do niego nie zabierałem

Dodano po 32 [sekundy]:

co do pomiaru zasilacza to na razie jeszcze się do niego nie zabierałem
  • Poziom 8  
    tak sobie myślę i chyba z tym zasilaczem to może być coś na rzeczy dlatego, że na gwarancji już go wysyłałem też wywalał mi niebieski ekran tylko że wtedy miałem zainstalowanego xp i ten komunikat wyglądał nieco inaczej.
  • Poziom 8  
    jak odczytać wyniki OCCT
  • Poziom 8  
    czy test zakończy się sam
  • Poziom 39  
    Wymiana zasilacza na markowy.
    Wykonaj to co masz napisane na niebieskim ekranie śmierci, a mianowicie:
    odinstaluj program antywirusowy, przeprowadź defragmentację dysku,
    wpisz w Uruchom: cmd
    w otwarte okno wpisz: chkdsk /F /r i kliknij Ok.
    a następnie ponownie uruchom komputer.

Edit.
    Jeśli pojawi się komunikat:
    "Chkdsk cannot run because the volume is in use by another process. Would you like to schedule this volume to be checked the next time the system restarts? (Y/N)"
    to wciśnij Y i ponownie uruchom komputer.
  • Poziom 8  
    Witam, troszkę przerwy, lecz napiszę ile udało mi się ustalić. Otóż wszystkie testy wypadły pozytywnie, lecz jedno co mnie zastanawiało to reset miał często związek z utratą połączenia internetowego wifi i nie wiem czy przypadkiem coś z tym nie jest związane, modem wifi to tp-link TL-WN422G wersja pierwsza i przy próbie zainstalowania go na win7 pojawia się kłopot ponieważ nie ma sterowników, więc zarzuciłem od wisty wszystko rusza, lecz czasami słabnie zasięg i po utraceniu połączenia komputer zaczyna się mulić i nie może się już ponownie połączyć czasami w takich okolicznościach wywala reset, lub aby wznowić połączenie potrzeba zresetowania komputera. Postanowiłem na drugiej partycji zainstalować winXP w tym przypadku sterowniki są oczywiście właściwe i w zasadzie od poprzednich wpisów właśnie na winXP nawet jak na chwilę straci połączenie to sam je wznawia nie zawiesza się i przez ten czas jeszcze się nie zresetował. Mam pytanko czy to może mieć związek z problemem który podawałem już w tytule?