Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A klasa 170 CDI automat wchodzi w tryb awaryjny, rzęzi, dziwne dźwięki.

28 Sty 2012 18:37 11111 3
  • Poziom 2  
    Witam. Drodzy forumowicze bardzo proszę o pomoc bo jestem zdesperowany już!! Sad

A mianowicie, posiadam Mercedesa A klasa 170 CDI automat z 2003r. Skrzynia zmienia biegi pięknie, nie szarpie, nie przeciąga, nie zapala się litera F, wymieniłem napinacz z rolkami i paskiem, alternator z nowym sprzęgiełkiem, sprężarka klimy jest ok, nie rzęzi, nie huczy, klima działa... Turbina pięknie ładuje - napewno to nie wina turbiny - spawdzana...(wszystko to spawdzane i robione u mechanika) Mam problem z: (!)

podczas jazdy na ok. 1,5 tyś. - 1,8 tyś. obrotów słychać dziwne dźwięki z silnika/skrzyni (siedząc za kierownicą ewidentnie z lewej strony pod maską wydobywa się ten dźwięk) takie rzęzienie. Jęśli dodam gazu mocno skrzynia redukuje i nic nie słychać i pięknie przyspiesza. Przy tym rzęzieniu także pojawiają się lekkie drgania. Przekroczę te ok 1,8 tyś. obrotów i wszystko jest ok, następnie skrzynia zmieni ładnie bieg wyżej i na tych obrotach 1,5-2,0 tyś znowu rzęzi i lekkie drgania.
    A jeśli jadę na "D" i zaczyna rzęzić włączę "N" od razu przestaje! Dość często zaraz po rzęzieniu tym, przechodzi w tryb awaryjny. Zgaszę, zapalę i auto zbiera się pięknie, a jeśli przyspieszam agresywnie to nie ma żadnego rzęzienia i żadnych drgań.

Opisałem usterkę jak tylko mogłem... Błagam o pomoc i ewentualne koszty naprawy! Wink

Dzięki z góry za pomoc! Na pewno się odwdzięczę!!!!!!!!!!
  • Poziom 20  
    Jeżeli tryb awaryjny to znaczy że może być coś zapisane w którymś kompie trzeba by na SD sprawdzić. Może to być wina sprzęgła hydrokinetycznego. Silnik pracuje ładnie? nie kopci? na wolnych nie rzuca nim za bardzo, nie jest za głośny? Bo jeśli z silnikiem jest wszystko OK to wina może być tylko po stronie skrzyni, ewentualnie może poduszki pod silnikiem, gumy się oberwały i dotykają do budy.
  • Poziom 2  
    Silnik ładnie pracuje, mooooże troszkę głośno pomimo tego co pomymieniałem, skrzynia pieknie pracuje... Silnik nie dymi, nie kopci a jednak coś słyszę dziwnego. Przeguby już sprawdzałem, wszystko ok. Już nie wiem co może być...
  • Poziom 20  
    Niestety, ale korespondencyjnie nic więcej nie mogę zrobić. Musiałbym podłączyć się i sprawdzić wszystko, olej, poduszki itp.