Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vivaro/Trafic Oryginalny przebieg -Diagnoza

dariusz325 28 Jan 2012 18:40 4077 3
    dariusz325
    Level 9  
    Witam wszystkich serdecznie!
    Stoję przed zakupem dostawczego Vivaro/Trafica i mam parę pozycji na oku.
    Mam trzy pytanka do fachowców:
    -Czy istnieje możliwość sprawdzenia faktycznego przebiegu Op-Comem w sterowniku silnika?,jeżeli tak to w jakiej zakładce i czy trzeba podać kod PIN?
    Dodam,że posiadam wersje 1.39 i dało radę sprawdzić w Corsie D 1.3cdti.
    -Jak sprawdzić żywotność/wartość pompy wtryskowej czy daje prawidłowe ciśnienie? (z tego co mi wiadomo powinno się wahać około 300-stu)
    -Oraz jak sprawdzić żywotność wtryskiwaczy? (jakieś wartości,zakładki czy sposoby itd)

Interesuje mnie wszystko z tych zagadnień,ponieważ nie chciałbym kupić bomby na kołach :)

Pozdrawiam,kolegów!
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    1 - Nie.
    2 - Nie ma sposobu określenia żywotności, jakie ciśnienie daje sprawdzisz w parametrach.
    3 - Nie ma sposobu.
    wopor
    Level 32  
    Witam, jak robił "dobry fachman" to po sterownikach i liczniku nie dojdziesz prawdy o przebiegu, jedynie możesz prześledzić drogę samochodu i jego serwisowania udając sie do serwisu Opla i po vinie dojdą gdzie i kiedy i przy jakim stanie licznika był zrobiony serwis, co do żywotności i stanu zasobów sił witalnych samochodu :cry: tylko Nostradamus :D , a jak by było mozliwe to Przemus jako Poznaniak już by miał policzone :D .
    dariusz325
    Level 9  
    Dziękuję Panowie za podpowiedzi,
    Pytam,bo sprawdzałem osobiście na Corsie D i Vectrze C 1.9cdti i była taka funkcja.
    Znalazłem też na forach Opla jak jakiś Polak mieszkający w GB żalił się bo jakimś cudem sprawdził w swoim Vivaro,przebieg w milach właśnie w sterowniku ECM.A miał inny na liczniku ,skręcony o 150tyś.

I dlatego wolałem was zapytać bo nie wiem czy to prawda,a jak wiadomo Vivaro/Trafic jest na francuskich gratach i elektronice jak się nie mylę.Z tąd moje wątpliwości...
    Ogólnie OpComowcy piszą,że praktycznie w każdym oplu na CANie da rade sprawdzić org.przebieg ile w tym prawdy nie wiem.
    I tak jak piszecie,jeżeli ktoś zrobi komplet (ECM+IPC) i nawet jak da radę sprawdzić to na nic się to zda :/// ehh co za życie.
    Zostaje serwis...

Dziękuje i pozdrawiam...