Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niepoprawne załączenie biegu generatora 3f

Nuspakk 28 Sty 2012 19:14 1241 6
  • #1 28 Sty 2012 19:14
    Nuspakk
    Poziom 9  

Witam!
    Zastanawiam się co może się stać jeśli w generatorze 3-biegowym (pierwsza prędkość załączana z jednego stycznika, druga prędkość załączana z drugiego stycznika, trzecia prędkość załączana z trzeciego i czwartego stycznika) przy załączaniu 3-go biegu nie załączy się jeden ze styczników (jeśli nie są one sprzężone mechanicznie). Jeden stycznik tworzy połączenie w gwiazdę a drugi załącza na sieć.
    Jeżeli załączy ten co tworzy gwiazdę to nie powinno się nic stać, gdy generator jest napędzany, a gdy nie załączy stycznik który załącza gwiazdę a załączy się ten co załącza generator na sieć?
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
    Pozdrawiam!

0 6
  • #2 28 Sty 2012 20:47
    kizek
    Poziom 35  

Brałeś kolego pod uwagę styki pomocnicze w stycznikach?

0
  • #3 28 Sty 2012 21:07
    Nuspakk
    Poziom 9  

Ja chciałem tylko zapytać co się może stać, bo nie mogę sobie tego wyobrazić.
    Reszta jest jasna.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 29 Sty 2012 00:23
    Marek_Pe
    Poziom 23  

Zależy od schematu łączenia uzwojeń. Zazwyczaj jeżeli jeden ze styczników danego biegu nie złapie to obwód pozostaje otwarty i nic się nie dzieje.
    Jeżeli to generator, to napęd będzie pracował na luzie.
    Natomiast od strony napędu taka sytuacja może wywołać nagły wzrost obrotów spowodowany zanikiem obciążenia, ewentualnie zadziała overspeed.

Swoją drogą to nie bardzo łapię prądnicę 3 biegową.......
    Nigdy o czymś takim nie słyszałem, na pewno nie chodzi o silnik?

Pozdrowienia

0
  • #5 29 Sty 2012 07:48
    Nuspakk
    Poziom 9  

Silnik asynchroniczny 3f (750, 1000, 1500 obr/min) pracujący jako generator na przykład.

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
    Pozdrawiam!

0
  • #6 29 Sty 2012 08:15
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  

Witam
    Jeżeli silnik pracuje jako generator to po co się wygłupiać i montować urządzenie rozruchowe typu gwiazda/trójkąt.
    Jerzy

0
  • #7 29 Sty 2012 15:36
    tomleszno
    Poziom 19  

Jerzy Bartnicki
    Profesjonalne elektrownie wiatrowe mają soft-start który pracuje jako urządzenie rozruchowe generatora.

0
  Szukaj w 5mln produktów