Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DF119 błąd czujnika wałka rozrządu

kozik3 20 Lut 2012 23:37 47273 36
    kozik3
    Poziom 16  
    Napinacza łańcucha nie luzowałem (skoro koło jest pływające) to przesunąłem same wałki względem koła zębatego, Górna blokada była założona i przykręcona do obudowy. Dół - wał był oparty o blokadę. Koło zębate skręcone na mocno przy założonej blokadzie. Myślisz, że błędem może być, że napinacz nie był zwolniony - jakie to ma znaczenie skoro nie zmieniamy położenia łańcucha względem kół zębatych. Wydaje mi się, że napinacz zwalniamy tylko gdy wymieniamy łańcuch czy się mylę ?

Dodano po 3 [minuty]:

O tych osiach co piszesz - to jest położenie wałków względem siebie, ale to wyznacza tak naprawdę górna blokada wałków - jak ona jest założona to nie ma innej możliwości - zrobię jeszcze fotki i załączę tak dla pewności.
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    No skoro nie zdejmowałeś łańcucha no to ok, można było tak zrobić.
    kozik3
    Poziom 16  
    Nie zdejmowałem dlatego tak na logikę tak mi się właśnie wydawało, że robię OK. Zobacz fotki:
    DF119 błąd czujnika wałka rozrządu DF119 błąd czujnika wałka rozrządu DF119 błąd czujnika wałka rozrządu DF119 błąd czujnika wałka rozrządu DF119 błąd czujnika wałka rozrządu DF119 błąd czujnika wałka rozrządu
    I jak ? Jest OK ?
    kozik3
    Poziom 16  
    Mam pytanie. Czy ma może ktoś schemat lub rozpiskę które piny w kompie powinny być podłączone pod czujnik wałka rozrządu ? Ja z swojej strony sprawdzałem przejścia od czujnika do kompa, ale chcę się upewnić czy czasami ktoś nie podmienił wiązki (bo obecna jest widać klejona taśmą izolacyjną więc coś było grzebane). Sterownik silnika to BOSCH 8200462452

Dodano po 2 [minuty]:

Jutro sprawdzę jeszcze co dzieje się z napięciem na czujniku podczas kręcenia rozrusznikiem, bo szczerze mówiąc to napięcie sprawdzałem na włączonym zapłonie oraz podczas pracy silnika, ale nie podczas kręcenia rozrusznikiem.
    AE_Krasnystaw
    Poziom 10  
    Złap sygnał czujnika oscyloskopem, miernik i dioda to może być za mało
    Pozdrawiam
    Piotr
    kozik3
    Poziom 16  
    Witam. Temat rozwiązany :D Autko pali na strzała i błędu wałka już nie ma. Okazało się, że silnik jaki był wstawiony to M9R A 802, a ten który być powinien to M9R A 700. Silniki różnią się jednym wałkiem rozrządu - ten który na końcu ma wypust z którego czujnik czyta impulsy. W silniku A802 wałek ma kilka wypustów, a ja powinienem mieć tylko jeden wypust. Wałek podmieniłem i teraz jest OK. Załączam zdjęcia - może kiedyś się komuś przydadzą.
    DF119 błąd czujnika wałka rozrządu DF119 błąd czujnika wałka rozrządu

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w temacie i szczególne dla Karola, który podrzucił mi ten pomysł na maila. DZIĘKUJĘ