Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oszczędny diesel do agregatu prądotwórczego

mechanik34 28 Jan 2012 21:56 8087 8
 • #1
  mechanik34
  Level 12  
  Witam.Poszukuję oszczędny silnik do agregatu prądotwórczego.Na początek doradzono mi silnik S 7 Andoria ale spalanie wynosi 1-1,5 l na godzinę.Myślałem też o możliwości regulacji zużycia paliwa w tym S7 tylko nie wiem czy jest możliwość.Potrzebuję moc 2,5 -3kw w dieslu.Dowiedziałem się ze są oszczędniejsze w pompach wody około 200 cm pojemności.W kosiarce benzynowy zużywa około 0,5l na godzine i ma 5km mocy i takie spalanie mnie interesuje.Jeśli ktoś zna typy silników diesla o podobnym zużyciu to proszę o informacje.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  mechanik34
  Level 12  
  Diesel ma minimalną różnice pod obciążeniem dlatego mnie interesuje.Motopompy, zagęszczarki,traktorki i modyfikacje ekonomiczne.Potrzebuję wiedzy, informacji jak się do tego zabrać i z czego wykorzystać.Stan silnika ma duże znaczenie w ekonomii jego pracy.W zagęszczarce jest 5,5KM i 0,4 l na godz
 • #4
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tyle tylko, że w zagęszczarce pracuje ze stałym i w dodatku żadnym obciążeniem. Zapomnij że uda się uzyskać 2-3 kW mocy elektrycznej, przy spalaniu 0,5l/h. Zresztą z silników diesla w konkretnych (czyli niedużych) pieniądzach, to tylko Kama-Kipor - popatrz w sieci.
 • #5
  mechanik34
  Level 12  
  robokop wrote:
  Tyle tylko, że w zagęszczarce pracuje ze stałym i w dodatku żadnym obciążeniem. Zapomnij że uda się uzyskać 2-3 kW mocy elektrycznej, przy spalaniu 0,5l/h. Zresztą z silników diesla w konkretnych (czyli niedużych) pieniądzach, to tylko Kama-Kipor - popatrz w sieci.  0,5 litra a przy obciążeniu a 0,6 z obciążeniem.Założę 2 alternatory po 100A .Spalanie w dieslu niewiele się różniło z obciążeniem lub bez.Do zasilnia domu starczy 2kw mocy stałej.Dzięki za info
 • #6
  youbestiaire
  Level 10  
  "mechanik34" znalazłeś jakiś silnik? Ja także szukam jakiegoś małego disla najlepiej chłodzonego cieczą co by mi przy okazji wodę w bojlerze podgrzewał:). Mam dużego kampera i chcę uzyskać trochę prądu do oświetlenia, laptopa ewentualnie Tv przenośnego na 12V.Miejsca mam sporo bo mój kamper to autobus miejski po zabudowie.Podsumowując 12V z alternatora w zupełności mi wystarczy.
 • #7
  mechanik34
  Level 12  
  Znalazłem odpowiedni silnik a właściwie dwa .Jeden do sekcji gazowo benzynowej będzie s kosiarki ze spalaniem 0,4l/h benzyny moc 4KM a drugi od zagęszczarki Hatz Diesel, spalanie tak samo 0,4 przy 3600 obrotach .Kanał wydechowy będzie poprowadzony w zbiorniku z wodą i dopiero za zbiornikiem,tłumik na końcu kanału.2 alternatory 85-100A 12v 3 akumulatory po 175ah i mamy idelanie wykorzystaną energię .Jak się trafi taki silnik za grosze to podejmę sie eksperymentu.
 • #8
  ociz
  Moderator of Cars
  mechanik34 wrote:
  W kosiarce benzynowy zużywa około 0,5l na godzine

  Pomnóż to razy 4 to może uwierzę.
  Ruski ciągnik Władimirec ma oszczędnego małego diesla.
 • #9
  mechanik34
  Level 12  
  Poczytaj instrukcje od kosiarki i od zagęszczarki.Dostępne na stronach