Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna błyskowa do pieczątek - jak działa

pawelj 28 Jan 2012 22:41 3065 1
lampy.pl
 • #1
  pawelj
  Level 15  
  Interesuje mnie jak działa maszyna błyskowa do wyrobu pieczątek. Opis co może taka jest na stronie http://lexon-pieczatki.pl/oferta
  Może ma ktoś doświadczenie w budowie takiego urządzenia. Bo jeżeli byłoby to coś prostego można pokusić się o zrobienie. Na początek biznesu.


  Czy jest to jakieś światło UV? W jakimś opisie znalazłem, że naświetlanie trwa 50 sek. a chłodzenie urządzenia minutę. Więc pewnie dość duża moc się wydziela.

  Proszę o informację na ten temat.

  Nie wiem czy dobry dział forum.
 • lampy.pl
 • #2
  Dobry150
  Level 2  
  Witaj.

  Maszyna o której piszesz działa na zasadzie wyzwalania 8 albo 9 błysków dużej mocy, można to porównać do błysku lampy aparatu fotograficznego. Nie są to lampy UV. (Świtało UV stosuje się w produkcji pieczątek polimerowych o ile się nie mylę - do utwardzania materiału). Pod wpływem bardzo mocnego światła zamykane są mikropory w specjalnej gumce światłoczułej, a miejsca zasłonięte przez tekst (który drukuje się na drukarce laserowej - kluczowy jest toner) nie są naświetlane, czyli mikropory pozostają otwarte. Dzięki temu można na pieczątce wykonać dowolną grafikę, a nawet umieścić zdjęcie.

  Spotkałem się z tą maszyną i z pieczątkami oferowanymi przez tą firmę i zainteresowałem się tematem. Maszyna wygląda bardzo zgrabnie i faktycznie jest lekka. Kobieta, która robiła na niej pieczątki bardzo sobie chwaliła to urządzenie i jakość pieczątek. Mówiła, że zmieniła maszynę i pieczątki ze znanej konkurencyjnej firmy i nie żałuje. Może na niej robić pieczątki 2 firm, poprzedniej z której korzystała i co oczywiste z obecnej. Z tego co się od niej dowiedziałem cena tego urządzenia była atrakcyjna, a ona nabyła tą maszynkę na ciekawych warunkach.

  Nie wiem jak wyglądałaby kwestia budowy takiego urządzenia, ponieważ musi mieć ono odpowiednie parametry, a także docisk do naświetlania gumek - można je prześwietlać lub nie doświetlać. Należy wziąć pod uwagę różnorodność marek pieczątek, ponieważ materiał światłoczuły nie jest jednakowy. Na tej stronie co podałeś jest formularz kontaktowy, więc może zapytaj o informacje które Cię interesują.

  Pozdrawiam,
  Dobry150